Stanisław Kluza za Sławomira Zawadzkiego w BOŚ Banku

Rada Nadzorcza Banku powołała z dniem 23 marca 2016 r. Pana Stanisława Mateusza Kluzę na stanowisko Wiceprezesa Zarządu Banku, jednocześnie powierzając pełnienie obowiązków Prezesa Zarządu BOŚ S.A. Rada nadzorcza BOŚ odwołała z zarządu banku Sławomira Zawadzkiego - pełniącemu zaledwie od miesiąca obowiązki Prezesa.

Doktor nauk ekonomicznych związany ze Szkołą Główną Handlową. Od początku kariery zawodowej specjalizuje się w problematyce rynku finansowego, analizach makroekonomicznych oraz metodach ilościowych. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów, a następnie Minister Finansów.

W latach 2006 – 2011 Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego. Podczas światowego kryzysu finansowego, który rozpoczął się w 2008 r., sprawował nadzór nad polskim sektorem bankowym, rynkiem kapitałowym, ubezpieczeniowym i emerytalnym. Odpowiadał za zapewnienie prawidłowego funkcjonowania rynku, stabilność, bezpieczeństwo, przejrzystość oraz ochronę interesów jego uczestników.

Zobacz również:

  • Płace CEO biją rekordy. Szef Apple'a nawet nie w Top 5
  • Wiemy kto może zastąpić Tima Cooka jako CEO Apple
Stanisław Kluza za Sławomira Zawadzkiego w BOŚ Banku

Od 2002 do 2006 r. związany z Bankiem Gospodarki Żywnościowej, gdzie zajmował m.in. stanowiska Dyrektora Departamentu Analiz i Głównego Ekonomisty Banku.

W latach 90-tych pracował także w McKinsey & Company, wiodącej globalnej firmie doradztwa strategicznego oraz w polskim oddziale koncernu Unilever.

Od 1994 r. związany z Instytutem Statystyki i Demografii SGH. W 2001 r. na tej samej uczelni uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych w zakresie ekonomii ze specjalnością ekonometria, polityka pieniężna i statystyka. Jego praca doktorska została wyróżniona nagrodą Prezesa Rady Ministrów.

W latach 2012 – 2016 zajmował się problematyką rynków finansowych w gospodarczym gabinecie cieni przy Business Centre Club. Jest Przewodniczącym Zespołu Ekspertów przy Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200