Stacje robocze w chmurze Microsoft Dev Box wchodzą z publicznym podglądem

Od teraz stacje robocze dla deweloperów oparte na systemie Windows na Azure mogą być dostępne przez przeglądarkę lub Remote Desktop i zarządzane centralnie poprzez Windows 365 i Endpoint Manager.

rawpixel /Pixabay

Microsoft Dev Box, zarządzana usługa do tworzenia na żądanie, specyficznych dla danego projektu deweloperskich stacji roboczych w chmurze Azure, jest obecnie w fazie publicznego podglądu.

Programiści mogą zalogować się do portalu Azure za pomocą swoich danych uwierzytelniających i wyszukać „dev box”, aby rozpocząć tworzenie Dev Boxów dla swoich organizacji. Wstępnie skonfigurowane i oparte na zadaniach Dev Boxy mogą być wdrażane w zależności od potrzeb, skalowane w górę lub w dół, aby dopasować się do wymagań obciążenia i zarządzane ze scentralizowanego widoku wszystkich Dev Boxów w całej organizacji.

Zobacz również:

  • Veeam przedstawia usługę Backup-as-a-Service dla Microsoft 365 i Microsoft Azure
  • Stacje robocze Microsoft Dev Box dostępne na platformie Azure
  • Poprawa na rynku smartfonów

Dev Box obiecuje uwolnić programistów, aby mogli skupić się na pisaniu kodu i nie musieli zajmować się konfiguracją środowiska pracy do budowania i uruchamiania kodu, powiedział Microsoft. Obrazy Dev Box będą wspierać rozwój dla środowisk desktopowych i mobilnych, IoT i gier przy użyciu dowolnego narzędzia działającego w systemie Windows. Dev Boxy mogą być przypisane do użytkowników, a dostęp użytkowników do Dev Boxów może być kontrolowany, w oparciu o Azure Active Directory.

Większość nowoczesnych urządzeń z połączeniem internetowym może uzyskać dostęp do Dev Boxes, w tym Windows 10 i 11, macOS, iOS i urządzenia z systemem Android. Jednak aby korzystać z Dev Boxa, każdy użytkownik musi posiadać licencję na Windows Enterprise 10 lub 11, Microsoft Endpoint Manager oraz Azure Active Directory P1. Dostęp do Dev Boxów można uzyskać poprzez Microsoft Remote Desktop lub bezpośrednio w przeglądarce obsługującej HTML5.

Dev Box jest dostępny w wersji preview w Stanach Zjednoczonych oraz części Australii, Japonii, Europy i Kanady.

Źródło: InfoWorld

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200