Środowy przegląd prasy

ComArch liczy na 20-30% wzrost obrotów. Prezes URTiP uważa, że telefonia UMTS ma nikłe szanse na sukces i proponuje wdrożenie usług 3G. Przedstawiciele spółek IT nie kryją, że drugi kwartał nie przyniósł oczekiwanego ożywienia.

PULS BIZNESU

3G zamiast UMTS

Witold Graboś, prezes Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty, uważa, że od dawna oczekiwany system telefonii komórkowej UMTS ma nikłe szanse na sukces. Dlatego proponuje operatorom komórkowym uogólnienie czerwcowych wniosków o odroczenie terminu uruchomienia nowego systemu. UMTS mogą po prostu zastąpić usługi 3G. (s. 4)

Komórki gotowe na m-commerce

Na razie w naszych warunkach m-commerce to przeważnie pobieranie melodyjek za pomocą WAP-u i wysyłanie SMS-ów o podwyższonej wartości. Ale jeżeli klienci wykażą zainteresowanie m-sklepem, może on powstać i być obsługiwany z dostępnych teraz aparatów. (s. 2 b&t)

GAZETA WYBORCZA

Bez poprawy

Rosnąca konkurencja i mniej lukratywnych kontraktów – to główne bolączki spółek reprezentujących na parkiecie zaawansowane technologie. Przedstawiciele spółek IT nie kryją, że drugi kwartał nie przyniósł oczekiwanego ożywienia. (s. 20)

PARKIET

ComArch liczy na 20-30% wzrost obrotów

ComArch do końca tego roku podpisze jeszcze kilka umów eksportowych. Zagraniczna sprzedaż powinna zapewnić integratorowi w 2003 r. do 20% ogółu przychodów. W 2002 r. było to zaledwie 4%. (s. 5)

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200