Środowy Przegląd Prasy

Posłowie zaczęli prace nad nowelizacją teleprawa. Dwaj kandydaci z PSL na wiceprezesów URTiP. Skarb chce decydować o EmiTelu. Dialog na sprzedaż. Ericsson: największy kontrakt w historii. UE podzieliła interesy w systemie nawigacji satelitarnej Galileo. Polska na czele międzynarodowego rankingu informatyków. Nowe domeny .eu - rejestracja rusza w środę. Dlaczego Firefox podbija internet? Bioidentyfikacja pod strzechą.

PARKIET

Skarb chce decydować o EmiTelu

TP EmiTel to jedyna firma na liście spółek z tzw. złotym wetem, w której Skarb Państwa nie ma udziałów. Resort będzie mógł sprawować nad nim nadzór tak długo, jak długo będzie miał choćby jedną akcję Telekomunikacji Polskiej i... jeśli w życie wejdą odpowiednie rozporządzenia. Wczoraj, na przekór oczekiwaniom MSP, Rada Ministrów nie zajęła się żadnym.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=411218

RZECZPOSPOLITA

Największy kontrakt w historii

Ericsson podpisał z brytyjskim operatorem komórkowym o nazwie "3" kontrakt na zarządzanie siecią telefonii trzeciej generacji oraz operacjami informatycznymi w Wielkiej Brytanii. Wartość siedmioletniej umowy może sięgać 2,5 mld dolarów.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_051207/ekonomia/ekonomia_a_31.html

PULS BIZNESU

Rząd gasi pożary

Posłowie zaczęli prace nad nowelizacją teleprawa. Najbardziej kontrowersyjną zmianą jest natychmiastowa wykonalność decyzji regulatora.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=7351&guid=D39FF1E6-B491-4CFA-B8A9-76B0B404FB31 (dostęp płatny)

Karciany pościg

PKO BP jeszcze w tym roku chce dogonić Citibank pod względem liczby kart kredytowych. Chce też pozostać liderem kont internetowych.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=2289&guid=C76F5495-6744-4AEF-A0BE-D5FB34FA11A4

GAZETA PRAWNA

Dialog na sprzedaż

Kupnem Telefonii Dialog zainteresowanych jest ponad 20 inwestorów. Spółka jest atrakcyjna, bo KGHM właśnie ją oddłużył, podnosząc kapitał akcyjny operatora.

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/28.html?numer=1602&dok=1602.28.419.2.11.3.0.1.htm

GAZETA.PL

UE podzieliła interesy w systemie nawigacji satelitarnej Galileo

Można już wysłać w kosmos pierwszego satelitę europejskiego systemu nawigacyjnego Galileo. Po długich sporach państwa UE uzgodniły podział prac i zadań w tym lukratywnym projekcie.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3052558.html

Dwaj kandydaci z PSL na wiceprezesów URTiP

Witold Graboś, prezes URTiP, przedstawił ministrowi transportu i budownictwa dwie kandydatury na swoich zastępców: Janusza Piechocińskiego i Stanisława Popiołka (obaj z PSL). Tymczasem rząd poparł wczoraj projekt likwidacji URTiP i zastąpienia go nowym ciałem nadzorczym.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3052546.html

Dlaczego Firefox podbija internet?

Co jest źródłem popularności Firefoksa? Kto stoi za jego sukcesem? Na wszystkie pytania odpowiada Marek Stępień z grupy programistycznej AviaryPL, kierownik polskiej lokalizacji Firefoksa.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3051010.html

Polska na czele międzynarodowego rankingu informatyków

Polska od kilku dni ponownie prowadzi w prestiżowym międzynarodowym rankingu informatyków Top Coder, prowadzonego przez amerykańskie firmy informatyczne - poinformował we wtorek prof. Jan Madey z Instytutu Informatyki UW. Wśród uczelni, od lutego 2005 r., pierwszą pozycję zajmuje nieprzerwanie Uniwersytet Warszawski.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3051006.html

Nowe domeny .eu - rejestracja rusza w środę

Od środy można rejestrować domeny internetowe z europejskim rozszerzeniem .eu. Na razie o nowe domeny mogą starać się posiadacze odpowiadających im znaków towarowych i instytucje publiczne, a za kilka miesięcy wszystkie firmy, instytucje i osoby z Unii Europejskiej. Czy w Polsce będzie nimi zainteresowanie?

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3050837.html

GAZETA BANKOWA

Bioidentyfikacja pod strzechą

Mimo opóźnień ze strony rządu we wprowadzaniu biometrii, coraz więcej Polaków szykuje się na przyjęcie tej technologii. W przyszłym roku mogą się pojawić pierwsze bankomaty, które zamiast kodu PIN będą wymagały od posiadacza karty autoryzowania transakcji odciskiem palca.

http://www.gazetabankowa.pl/dzialy_gb_3/instrumenty/teleinformatyka/0,11036,142,art.html (fragmenty artykułu)

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200