Środowy Przegląd Prasy

MSWiA upiera się przy pomyśle zbierania odcisków palców - urzędnicy uznali, że zażąda tego Unia Europejska. GTS wygrywa wyścig o Energisa. ADB Group - giełda w Szwajcarii, inwestycje w Polsce. Regulamin Polkomtelu niekorzystny. Wartość wskaźnika informatycznych inwestycji MSI osiągnęła drugą, najniższą pozycję od początku analiz i wynosi obecnie 1,54. Wojna o abonament TP S.A. W przyszłym roku w Japonii ma rozpocząć się budowa najpotężniejszego superkomputera na świecie. Nie ma sprzedaży e-muzyki bez hitów.

PULS BIZNESU

GTS wygrywa wyścig o Energisa

Środkowoeuropejski telekom wygrał walkę o przejęcie polskiego operatora. Na celowniku ma już kolejne spółki.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=2289&guid=A3047964-3F4C-4064-9BF7-4583CB47EE4F

PARKIET

Energis zmienił właściciela

GTS Polska przejmie od National Grid i Innova Capital 97,5% udziałów w Energis Polska. To jedna z największych transakcji w branży telekomunikacyjnej w naszym regionie Europy.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=392025 (dostęp płatny)

RZECZPOSPOLITA

Polskie firmy inwestują w informatykę

Produkcja i sprzedaż oprogramowania to jedna z najbardziej intratnych dziedzin informatycznego biznesu. Obraz rynku psuje jednak wszechobecne piractwo.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050727/ekonomia/ekonomia_a_1.html

Nowe dokumenty za miliard

MSWiA za 12 mln zł kupiło bez przetargu sprzęt do wprowadzenia do dowodów danych biometrycznych, czyli m.in. odcisków palców. W Polsce i Unii Europejskiej nie ma podstawy prawnej, która na to pozwala. Program wymiany dowodów na biometryczne będzie musiał przeprowadzić nowy rząd.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050727/kraj/kraj_a_3.html

Superkomputer z Japonii

W przyszłym roku w Japonii ma rozpocząć się budowa najpotężniejszego superkomputera na świecie - 73 razy szybszego, niż dziś wykorzystywane.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050727/nauka/nauka_a_4.html

Regulamin Polkomtelu niekorzystny

Polkomtel nie miał prawa żądać od swoich abonentów zapłaty kar umownych w związku z rozwiązaniem przez nich umowy promocyjnej.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050727/prawo/prawo_a_4.html

Współpraca nauki, biznesu i administracji

W Polsce niewiele jest firm działających wyłącznie dzięki polskiemu kapitałowi i dysponujących nowoczesnymi technologiami.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050727/ekonomia/ekonomia_a_25.html

Nie ma sprzedaży muzyki bez hitów

Raczkujący w Polsce rynek muzyki sprzedawanej za pośrednictwem sieci zaczyna się rozwijać. Koncerny nagraniowe śmielej wchodzą do Internetu z tańszą od sklepowej ofertą.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050727/ekonomia/ekonomia_a_36.html

GAZETA PRAWNA

Wojna o abonament TP S.A.

Operatorzy alternatywni chcą kupować abonament od Telekomunikacji Polskiej S.A. i następnie sprzedawać go swoim klientom. Uważają, że taką możliwość może zapewnić im prezes URTiP, który jednak argumentuje, że TP S.A. nie ma takiego obowiązku na gruncie istniejącego prawa.

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/29.html?numer=1510&dok=1510.29.3.2.16.1.0.1.htm

Niechętni inwestycjom informatycznym

Stagnację w krajowych małych i średnich przedsiębiorstwach w obszarze inwestycji w nowe technologie wykazuje siódma edycja kwartalnego wskaźnika informatycznego MSI badającego nastawienie przedsiębiorców do informatyki. Wartość MSI osiągnęła drugą, najniższą pozycję od początku analiz i wynosi obecnie 1,54 (najniższą wartość wskaźnik miał w lutym 2004 r.: 1,53).

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/28.html?numer=1510&dok=1510.28.640.2.13.2.0.1.htm

GAZETA WYBORCZA

ADB Group - giełda w Szwajcarii, inwestycje w Polsce

Około 84 mln dol. pozyskała z giełdy szwajcarskiej ADB Group - międzynarodowa firma technologiczna z branży telewizji cyfrowej założona przez Polaków. Dużą część z tego zamierza zainwestować w swoje polskie centrum badawczo-rozwojowe.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2840766.html

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200