Środowy Przegląd Prasy

Rząd przyjął nowelizację regulującą telewizję internetową… Dyrektor Facebooka zarobił 1 mld dolarów na sprzedaży akcji firmy… Wiedźmin 2 - najlepszą europejską grą… Tablety trafiają pod strzechy… Mobilne hity znad Wisły… Były pracownik pozywa Apple…

COMPUTERWORLD

IBM kupuje producenta pamięci masowych opartych na nośnikach SSD

Zakup firmy Texas Memory Systems ma pozwolić na rozszerzenie oferty rozwiązań sprzętowych IBM. W pierwszej kolejności dyski SSD przejmowanej spółki zostaną włączone do oferty serwerów IBM PureSystem.

System powiadamiania ratunkowego w Kielcach już działa

Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Kielcach zostało uruchomione w systemie testowym 18 czerwca br., przejmując obsługę ruchu alarmowego kierowanego na telefon 112. W ciągu niecałych dwóch miesięcy operatorzy numeru alarmowego odebrali łącznie 35 931 zgłoszeń, czyli średnio 719 na dobę.

RZECZPOSPOLITA

Mobilne hity znad Wisły

Nasi programiści tworzą jedne z najlepszych gier przeznaczonych na smartfony i tablety.

GAZETA PRAWNA

Dyrektor Facebooka zarobił 1 mld dolarów na sprzedaży akcji firmy

Jeden z dyrektorów Facebooka sprzedał większość swoich udziałów operatora największego na świecie portalu społecznościowego po wygaśnięciu ograniczeń dotyczących wewnętrznych inwestorów. Jego zyski przekroczyły już w sumie 1 mld dolarów.

Facebook, Groupon i inni. Modne debiuty nie pozwoliły zarobić inwestorom

Akcjonariusze większości spółek, które z wielką pompą i nadziejami debiutowały w ciągu ostatnich 12 miesięcy, najczęściej liczą w tej chwili straty. Wśród największych przegranych są inwestorzy, którzy uwierzyli w modne firmy z sektora nowych technologii, prowadzące biznesy internetowe, które weszły na amerykańską giełdę Nasdaq.

Wiedźmin 2 - najlepszą europejską grą

Na zakończonych właśnie targach Games Com w Kolonii twórcy polskiej gry "Wiedźmin 2 Zabójca Królów" zdobyli najwięcej nagród. "Wiedźmin 2" pokonał w rywalizacji takie tytuły jak "Batman: Arkham City" czy "Battlefield 3" zdobywając największą pulę nagród EGA.

WYBORCZA.BIZ

Rząd przyjął nowelizację regulującą telewizję internetową

Internetowe serwisy oferujące wideo na żądanie będą nadzorowane przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Nie będzie ona jednak prowadziła rejestru takich serwisów - poinformowała Rada Ministrów, która przyjęła projekt we wtorek.

PULS BIZNESU

Były pracownik pozywa Apple

Rozprawa z Samsungiem to nie jedyny problem Apple. Pozew złożył zwolniony w grudniu pracownik Wayne Goodrich.

Tablety trafiają pod strzechy

Polacy zakochali się w przenośnych komputerach. W tym roku kupili ich więcej niż w całym 2011 r.

NETWORLD

Specjaliści z Google ujawniają luki Adobe

Dwaj eksperci ds. bezpieczeństwa związani z Google - Mateusz Jurczyk oraz Gynvael Coldwind - zarzucili firmie Adobe opieszałe usuwanie luk z jej produktów i aby ją zmotywować do łatania, zdecydowali się na opublikowanie informacji o niektórych błędach. Jurczyk i Coldwind przy okazji zalecili użytkownikom, by do czasu usunięcia zgłoszonych przez nich luk zrezygnowali z korzystania z Adobe Readera.

Apple (jeszcze) nie jest najcenniejszą firmą w historii

Jeśli uwzględnimy inflację, okaże się, że obecna wartość Apple nie bije rekordu ustanowionego w roku 1999 przez Microsoft. Co więcej, zdaniem Columbia Journalism Review, do tego rekordu sporo jeszcze brakuje.


TOP 200