Środowy Przegląd Prasy

Microsoft złamał ustalenia z Brukselą… Trzy czwarte mieszkańców globu ma dostęp do telefonii komórkowej… Koszty telekomów da się obniżyć… Strategiczny sojusz Telefóniki i Visy Europe… YouTube konkuruje z telewizją… Facebook skanuje podejrzane rozmowy… TVN, Polsat i TVP walczą o klienta w sieci… Apple przyznaje się do błędu… W Wiedźmina grają też fani maca…

COMPUTERWORLD

Allegro udostępnia własną aplikację do zarządzania infrastrukturą serwerową

Wykorzystywane do zarządzania infrastrukturą serwerową Grupy Allegro i rozwijane na zasadach open source oprogramowanie zostało udostępnione publicznie. System znany pod nazwą Ralph ułatwia uporządkowanie informacji na temat infrastruktury serwerowej. Umożliwia też zautomatyzowanie pracy wykonywanej przy utrzymaniu serwerowni.

Office 2013 w chmurze i na tabletach

Możliwość instalacji Office na komputerze nie zniknie, a przynajmniej jeszcze nie teraz - zapowiedział szef Microsoftu Steve Ballmer prezentując nową wersję najpopularniejszego pakietu biurowego. Ale Office w wersji 2013 ma być silnie zintegrowany z chmurą, dawać zupełnie nowe możliwości pracy grupowej i równie dobrze jak na desktopach działać na tabletach z dotykowym ekranem, a nawet smartfonach. Na coraz trudniejszym rynku, z darmowymi aplikacjami sieciowymi, Microsoft chce uciec konkurencji, rozbudowując swój pakiet biurowy o nowe funkcje.

RZECZPOSPOLITA

W Wiedźmina grają też fani maca

Przedstawiciele producenta przyznają, że plan 100 tys. sprzedanych kopii na sprzęt Apple'a jest bardzo ostrożny.

Microsoft złamał ustalenia z Brukselą

Komisja Europejska wszczyna dochodzenie przeciw amerykańskiemu koncernowi informatycznemu. Grożą mu potężne kary finansowe.

Raport BCG: koszty telekomów da się obniżyć

Firmy telekomunikacyjne mają od trzech do pięciu lat na zmianę strategii. W efekcie ich koszty mogą spaść o 30-40 proc. - przekonują eksperci Boston Consulting Group.

YouTube konkuruje z telewizją

Coraz popularniejszymi materiałami oglądanymi na jednym z największych portali świata są newsy.

GAZETA PRAWNA

TVN, Polsat i TVP walczą o klienta w sieci

TVN, Polsat i TVP coraz mocniej rywalizują na rynku sieciowych aplikacji. Muszą, bo już ponad połowa kupujących telewizory podłącza je do internetu i tam ogląda ulubione programy.

Trzy czwarte mieszkańców globu ma dostęp do telefonii komórkowej

Już trzy czwarte mieszkańców naszego globu ma obecnie dostęp do telefonii komórkowej i teraz kluczową sprawą staje się sposób jej wykorzystania - stwierdza najnowszy raport Banku Światowego i infoDev, jego programu ds. przedsiębiorczości w dziedzinie technologii i innowacyjności.

WYBORCZA.BIZ

Strategiczny sojusz Telefóniki i Visy Europe. Nowy system płatności smartfonem

Telefónica, szósty największy dostawca usług telefonicznych na świecie, podpisała umowę o partnerstwie strategicznym z Visa Europe. Obie firmy będą wspólnie rozwijać mechanizmy mobilnego portfela i płatności przy użyciu smartfonów. Obie firmy wypuszczą też wspólne karty płatnicze.

PULS BIZNESU

Apple przyznaje się do błędu

Apple wraca do "zielonego rejestru" i przyznaje, że decyzja o wycofaniu z niego była błędem.

Facebook skanuje podejrzane rozmowy

Portal społecznościowy przygląda się postom i rozmowom użytkowników. Po co? W celu wykrycia działalności przestępczej.

NETWORLD

Walczmy ze złymi nawykami w IT

Codzienne obcowanie z nowoczesnymi technologiami może przerodzić się w pasję, ale niekiedy doprowadzić do początków uzależnienia. Informatycy czy administratorzy sieci stanowią pod tym względem grupę osób szczególnie narażonych.


TOP 200