Środowy Przegląd Prasy

Polska spamuje Amerykę… Firefox trafi na iPada… Firmy telekomunikacyjne okradają klientów poprzez opłaty roamingowe… Telefony komórkowe pod lupą… Aplikacja muzyczna, która dostosuje muzykę do twojego nastroju… Tabletowy rynek na razie bez dna… Facebook kupił Face.com… Z Microsoft na Kreml…

COMPUTERWORLD

Research In Motion ogranicza produkcję

Zakończenie współpracy z firmą, która na zlecenie koncernu RIM produkowała bardziej zaawansowane telefony BlackBerry, ma pozwolić na uporządkowanie działalności operacyjnej i ograniczenie kosztów. Jest też wynikiem spadającej sprzedaży urządzeń kanadyjskiego koncernu.

Oracle zwiększa zysk, ale sprzedaż sprzętu spada

Spółka zarobiła w IV kw. obrachunkowym 3,5 mld USD, o 8% więcej niż przed rokiem. Tylko o 1% wzrosły natomiast przychody - do 10,9 mld USD.

RZECZPOSPOLITA

Tabletowy rynek na razie bez dna

Liczenie, ilu jeszcze chętnych skusi się na zakup tabletu, to ostatnio jedno z najwdzięczniejszych zadań speców z firm badawczych na całym świecie.

Z Microsoft na Kreml

Olga Diergunowa, była prezes Microsoft na Rosję i WNP, i jedna z kobiet sukcesu Europy Wschodniej, stanęła na czele rosyjskiego skarbu państwa.

Polska spamuje Amerykę

Udział spamu w ruchu pocztowym w maju spadł do poziomu najniższego od początku roku. Co ciekawe, spam pochodzący z Polski był kierowany głównie do odbiorców amerykańskich.

Telefony komórkowe pod lupą

Amerykańska Federalna Komisja Łączności (FCC) ponownie zbada wpływ promieniowania radiowego telefonów komórkowych na zdrowie.

GAZETA PRAWNA

Aplikacja muzyczna, która dostosuje muzykę do twojego nastroju

W App Store dostępna jest już nowa aplikacja muzyczna przeznaczona na iPada. Songza, bo o niej mowa, potrafi automatycznie dostosować muzykę do zajęć i nastroju słuchającego.

Firefox trafi na iPada

Fundacja sprawująca pieczę nad liskiem od kilku miesięcy szykuje własną przeglądarkę dla tabletu od Apple‘a. Projekt ukrywa się pod nazwą Junior.

KE: Firmy telekomunikacyjne okradają klientów poprzez opłaty roamingowe

Europejscy operatorzy telekomunikacyjni traktują nieuczciwie swoich klientów za pośrednictwem opłat za roaming, ocenia Komisja Europejska w raporcie dotyczącym realizacji "europejskiej agendy cyfrowej".

PULS BIZNESU

Facebook kupił Face.com

Facebook przejął producenta technologii, która umożliwia rozpoznawanie twarzy różnych osób na zdjęciach.

Naukowcy: nie bądźcie niewolnikami ekranów

Przedłużone korzystanie ze smartfonów, tabletów i laptopów, po zakończeniu pracy, grozi problemami zdrowotnymi - ostrzega brytyjskie stowarzyszenie zrzeszające fizjoterapeutów, według którego staliśmy się "niewolnikami ekranów".

NETWORLD

Nowa generacja WAN

Operatorzy, odpowiadając na wymagania przedsiębiorstw w zakresie łączenia zdalnych oddziałów, oferują różne typy połączeń poprzez sieć WAN. Obecnie najpopularniejsze z nich to IP VPN, gdzie warstwa L3 (modelu OSI/ISO) jest przenoszona między zdalnymi lokalizacjami, wykorzystując do tego celu infrastrukturę IP. Do tych rozwiązań coraz częściej dołączają technologie pozwalające na przenoszenie warstwy L2 poprzez WAN, takie jak VPLS oraz OTV, którym warto się przyjrzeć.


TOP 200