Środowy Przegląd Prasy

Nowy VAT wymusi zmiany w IT… Apple dogadało się z Facebookiem… NK wciąż czeka na projekty… Polacy boją się e-sklepów… 25 dolarów to wciąż za dużo za akcje Facebooka… Apple pokazał iOS 6…

COMPUTERWORLD

Analitycy: Chmura wcale nie jest jedyną przyszłością branży IT

Według analityków firmy Forrester Research chociaż cloud computing sprawdza się jako narzędzie pozwalające zmniejszyć koszty utrzymania środowiska IT i osiągnąć szereg dodatkowych korzyści, to nigdy nie będzie w stanie całkowicie wyprzeć wyspecjalizowanych systemów opartych m.in. na maszynach klasy mainframe.

Ministerstwo Gospodarki ułatwi sprzedaż energii do sieci

Z Tomaszem Dąbrowski, dyrektorem Departamentu Energetyki w Ministerstwie Gospodarki, rozmawia Przemysław Gamdzyk.

RZECZPOSPOLITA

Polacy boją się e-sklepów

Rozmowa: Tomasz Grzyb, psycholog, wykładowca SWPS we Wrocławiu.

GAZETA PRAWNA

25 dolarów to wciąż za dużo za akcje Facebooka

Ktoś mnie zapytał niedawno o wycenę Facebooka w kontekście spadającego od momentu debiutu kursu. Jakiś czas temu opublikowałem artykuł, w którym stwierdziłem, że 25 dolarów to dosyć sensowny poziom - a na niewiele więcej obecnie wycenianie są akcje Facebooka.

Apple pokazał iOS 6: Jest zintegrowany z Facebookiem i ma własne mapy

Jeszcze bardziej rozbudowana głosowa asystentka Siri, długo wyczekiwana integracja z Facebookiem i własne mapy - to najważniejsze zmiany w nowym mobilny systemie operacyjnym iOS 6, który Apple zaprezentowało podczas konferencji Worldwide Developers Conference w San Francisco.

WYBORCZA.BIZ

Apple dogadało się z Facebookiem. Przeciwko Google

Użytkownicy urządzeń Apple'a będą już wkrótce mieli możliwość publikowania zdjęć, zaznaczania lokalizacji na mapie czy polecania linków do stron bezpośrednio na serwis Facebook. Obie firmy porozumiały się w sprawie integracji systemu Apple z najbardziej popularnym serwisem społecznościowym świata.

PULS BIZNESU

Nowy VAT wymusi zmiany w IT

Dostawcy programów księgowych już pracują nad aktualizacją, wynikającą ze zmian w VAT. Podatnicy boją się dodatkowych kosztów.

NK wciąż czeka na projekty

Do inkubatora, projektu inwestycyjnego NK, złożono już 160 projektów. Organizatorzy mają nadzieję, że w sumie będzie ich co najmniej 200.

NETWORLD

Microsoft zapowiada erę chmurowego OS

Pierwszy dzień rozpoczętej wczoraj konferencji TechEd North America zdominowały prezentacje korporacyjnych nowości Microsoftu - m.in. Windows Server 2012 oraz Windows Azure. Koncern nie ujawnił żadnych przełomowych funkcji czy narzędzi, ale przedstawił spójny koncept swoich produktów jako centralnego punktu zjawiska nazywanego przez Microsoft "erą chmurowego OS".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200