Środowy Przegląd Prasy

Nowy VAT wymusi zmiany w IT… Apple dogadało się z Facebookiem… NK wciąż czeka na projekty… Polacy boją się e-sklepów… 25 dolarów to wciąż za dużo za akcje Facebooka… Apple pokazał iOS 6…

COMPUTERWORLD

Analitycy: Chmura wcale nie jest jedyną przyszłością branży IT

Według analityków firmy Forrester Research chociaż cloud computing sprawdza się jako narzędzie pozwalające zmniejszyć koszty utrzymania środowiska IT i osiągnąć szereg dodatkowych korzyści, to nigdy nie będzie w stanie całkowicie wyprzeć wyspecjalizowanych systemów opartych m.in. na maszynach klasy mainframe.

Ministerstwo Gospodarki ułatwi sprzedaż energii do sieci

Z Tomaszem Dąbrowski, dyrektorem Departamentu Energetyki w Ministerstwie Gospodarki, rozmawia Przemysław Gamdzyk.

RZECZPOSPOLITA

Polacy boją się e-sklepów

Rozmowa: Tomasz Grzyb, psycholog, wykładowca SWPS we Wrocławiu.

GAZETA PRAWNA

25 dolarów to wciąż za dużo za akcje Facebooka

Ktoś mnie zapytał niedawno o wycenę Facebooka w kontekście spadającego od momentu debiutu kursu. Jakiś czas temu opublikowałem artykuł, w którym stwierdziłem, że 25 dolarów to dosyć sensowny poziom - a na niewiele więcej obecnie wycenianie są akcje Facebooka.

Apple pokazał iOS 6: Jest zintegrowany z Facebookiem i ma własne mapy

Jeszcze bardziej rozbudowana głosowa asystentka Siri, długo wyczekiwana integracja z Facebookiem i własne mapy - to najważniejsze zmiany w nowym mobilny systemie operacyjnym iOS 6, który Apple zaprezentowało podczas konferencji Worldwide Developers Conference w San Francisco.

WYBORCZA.BIZ

Apple dogadało się z Facebookiem. Przeciwko Google

Użytkownicy urządzeń Apple'a będą już wkrótce mieli możliwość publikowania zdjęć, zaznaczania lokalizacji na mapie czy polecania linków do stron bezpośrednio na serwis Facebook. Obie firmy porozumiały się w sprawie integracji systemu Apple z najbardziej popularnym serwisem społecznościowym świata.

PULS BIZNESU

Nowy VAT wymusi zmiany w IT

Dostawcy programów księgowych już pracują nad aktualizacją, wynikającą ze zmian w VAT. Podatnicy boją się dodatkowych kosztów.

NK wciąż czeka na projekty

Do inkubatora, projektu inwestycyjnego NK, złożono już 160 projektów. Organizatorzy mają nadzieję, że w sumie będzie ich co najmniej 200.

NETWORLD

Microsoft zapowiada erę chmurowego OS

Pierwszy dzień rozpoczętej wczoraj konferencji TechEd North America zdominowały prezentacje korporacyjnych nowości Microsoftu - m.in. Windows Server 2012 oraz Windows Azure. Koncern nie ujawnił żadnych przełomowych funkcji czy narzędzi, ale przedstawił spójny koncept swoich produktów jako centralnego punktu zjawiska nazywanego przez Microsoft "erą chmurowego OS".


TOP 200