Środowy Przegląd Prasy

Banki będą rozpoznawać klientów po głosie... E-fakturowanie stało się łatwiejsze, ale odbiorca musi być ostrożny... Duńczycy kontra TP SA. Czas na sąd w Wielkiej Brytanii... Ponad 3,4 mln klientów Cyfrowego Polsatu... Miejsce na sali kinowej i bilet prosto z internetu... Kryzys wymusił przedsiębiorczość Polaków... Cyberwojna nigdy nie wybuchnie... Różne spojrzenia na innowacyjność...

COMPUTERWORLD

Szyfrowany krajobraz

Obecnie wykorzystywane algorytmy szyfrujące są uznawane za bezpieczne. Niebawem jednak popularny algorytm RSA będzie można złamać bardzo szybko przy użyciu komputera kwantowego. Technologia ta zmieni całkowicie krajobraz szyfrowanej informacji.

W najbliższej przyszłości zaniknie podział na biznes i e-biznes

E-gospodarka jest dzisiaj pojęciem sugerującym innowacje wykorzystujące nowy kanał komunikacji - Internet. Szybko nadchodzi jednak moment, w którym sieć będzie dostępna praktycznie dla każdego. Biznes nieistniejący w Internecie nie będzie miał fundamentalnych wartości - udziału w rynku, relacji z klientami. Można zdecydowanie wskazać kierunek: nie ma biznesu bez Internetu.

Mała chińska wioska e-commerce

Wieś Qingyanliu, w zachodniochińskiej prowincji Zhejiang, jest jednym z najbardziej niezwykłych przykładów internetyzacji społeczeństwa i handlu. Mieszkańcy wsi pracują w branży e-commerce, a w 2009 r. na sprzedaży internetowej zarobili łącznie 12 mln dolarów.

RZECZPOSPOLITA

Kryzys wymusił przedsiębiorczość Polaków

Tylko 2,1 mln podmiotów gospodarczych działa w Polsce, a nie ok. 3,7 mln, jak wynika z rejestru REGON. Większość to firmy jednoosobowe. Wiele z nich to efekt zamiany etatu na samozatrudnienie.

E-fakturowanie stało się łatwiejsze, ale odbiorca musi być ostrożny

Nie ma już wymogu, aby e-faktury zaopatrzone były w bezpieczny podpis elektroniczny bądź sporządzone w formacie EDI. To z pewnością zwiększy zainteresowanie tą formą dokumentowania obrotu.

Banki będą rozpoznawać klientów po głosie

Już wkrótce klienci polskich banków mogą być identyfikowani na podstawie ich głosu. To kolejne zastosowanie technologii biometrycznej.

Ponad 3,4 mln klientów Cyfrowego Polsatu

Największa na polskim rynku platforma cyfrowa zamknęła ubiegły rok wzrostem klientów spodziewanym przez analityków. Według nich rynek się już powoli nasyca.

WYBORCZA.BIZ

Duńczycy kontra TP SA. Czas na sąd w Wielkiej Brytanii

Kolejny rozdział w walce duńskiej spółki DPTG z Telekomunikacja Polską. Duńczycy przed sądem w Wielkiej Brytanii wszczęli postępowanie egzekucyjne w sprawie odszkodowania za wspólnie budowany światłowód.

PARKIET

Kina: innowacyjny wyścig biletowy

Miejsce na sali kinowej i bilet prosto z internetu? W tym roku będzie to możliwe nie tylko w Cinema City. Do ofensywy szykują się Multikino i Helios. Każda z firm na swój sposób.

NetWorld

NetBackup 5200 i FileStore N8300 do składowania i deduplikowania danych

Symantec zaprezentował wczoraj dwa nowe rozwiązania sprzętowo/programistyczne służące do wykonywania kopii zapasowych danych i ich deduplikowania: NetBackup 5200 i FileStore N8300.

Cyberwojna nigdy nie wybuchnie?

Mało prawdopodobne, by na świecie wybuchła cyberwojna na masową skalę - o charakterystyce przypominającej konwencjonalne konflikty, ale toczona wyłącznie w cyberprzestrzeni.

25 lat z Windows w obrazkach

Pod koniec ubiegłego roku z każdych 10 komputerów podłączonych do internetu, 9 korzystało z jakiejś wersji Windows - pokazują dane Netmarketshare. Przed 2 miesiącami system operacyjny Microsoft obchodził 25-lecie swojego istnienia (Windows 1.0 pojawił się w listopadzie 1985 r.). Przedstawiamy krótką ilustrowaną historię Windows.

CEO

Różne spojrzenia na innowacyjność

Chiny i Indie będą największymi potęgami innowacyjności w ciągu najbliższej dekady, wyprzedzając USA i Japonię - wynika z badania przeprowadzonego przez firmę biotechnologiczną AstraZeneca.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200