Środowy Przegląd Prasy

Google i YouTube idą na wojnę z Apple. Chcą uruchomić własny pay-per-view... Pierwsza poważna awaria Facebooka... Więcej pracy w IT... Sygnity na minusie, ale zgodnie z planem zarządu... Cisco kupi Skype jeszcze przed giełdowym debiutem... Kolejne sądy będą prowadzić e-księgi... Coraz więcej pieniędzy z cyfrowej rozrywki w Polsce... City Interactive podnosi poprzeczkę coraz wyżej... Branża IT nadal zaciska pasa...

COMPUTERWORLD

Bossie Awards: najlepsze programy open sourceSpośród wielu projektów open source trudno wybrać te szczególnie ciekawe, przydatne dla biznesu lub wyróżniające się w inny sposób. Infoworld nagradza jednak co roku takie aplikacje w konkursie Bossie Awards (Best of Open Source Software Awards).

http://p1.idg.pl/r/80aac

Cisco kupi Skype jeszcze przed giełdowym debiutem?

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że amerykański koncern zamierza kupić firmę Skype jeszcze zanim ta zadebiutuje na giełdzie. Zdaniem analityków ewentualna transakcja będzie kosztowała firmę Cisco przynajmniej 5 mld USD.

http://p1.idg.pl/r/fa77d

Sygnity na minusie, ale zgodnie z planem zarząduGrupa Sygnity w I półroczu 2010 roku uzyskała przychody w wysokości 222,8 mln zł, zanotowała stratę operacyjną w wysokości 31,1 mln zł oraz stratę netto 30,7 mln zł. W samym II kwartale przychody wyniosły 118,6 mln zł, strata operacyjna 13,6 mln, a strata netto 13,6 mln zł.

http://p1.idg.pl/r/3d749

RZECZPOSPOLITA

Elektronizacja sądów wieczystoksięgowychKolejne 24 sądy będą zakładać i prowadzić księgi wieczyste w systemie informatycznym.

http://www.rp.pl/artykul/4,529524-Kolejne-sady-z-e-ksiegami.html

Więcej pracy w ITInformatyk musi być specjalistą w konkretnej dziedzinie.

http://www.rp.pl/artykul/9,529712-Wiecej-pracy-w-IT-.html

Coraz więcej pieniędzy z cyfrowej rozrywki w PolsceZa cztery lata wpływy z mediów cyfrowych będą generowały w Polsce już prawie jedną trzecią całego rynku mediów i rozrywki - wynika z raportu o rynku mediów i rozrywki PricewaterhouseCoopers.

http://www.rp.pl/artykul/9211,529708-Coraz-wiecej-pieniedzy-z-cyfrowej-rozrywki-w-Polsce.html

Awaria FacebookaNajwiększy serwis społecznościowy na świecie, z którego korzysta ponad 500 mln użytkowników, we wtorek po południu uległ jednej z największych awarii w swojej historii.

http://www.rp.pl/artykul/9211,529463-Awaria-Facebooka.html

GAZETA PRAWNA

Kiedy można w sposób legalny ściągać filmy i muzykę z internetuPobieranie plików z filmami, muzyką czy ze zdjęciami nie jest w świetle polskiego prawa przestępstwem. Zupełnie inaczej traktowane jest ich udostępnianie z zasobów własnego komputera. Za nielegalne zwielokrotnianie takich utworów grożą nawet dwa lata więzienia.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/446842,kiedy_mozna_w_sposob_legalny_sciagac_filmy_i_muzyke_z_internetu.html

Branża IT zaciska pasa. Nie ma co liczyć na boomSpółki z branży informatycznej nie mogą jeszcze powiedzieć, że kryzys mają za sobą. Nieliczne mogą pochwalić się niewielkim wzrostem zamówień.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/446858,branza_it_zaciska_pasa_nie_ma_co_liczyc_na_boom.html

Google i YouTube idą na wojnę z Apple. Chcą uruchomić własny pay-per-viewNajwiększa wyszukiwarka i serwis z plikami wideo chcą uruchomić własną usługę pay-per-view.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/446655,google_i_youtube_ida_na_wojne_z_apple_chca_uruchomic_wlasny_pay_per_view.html

"Ludzie protestują przeciw Google Street View, bo to, co nowe, zawsze budzi obawy"Na razie nie wiemy, kiedy będziemy fotografować w Polsce. Mogę obiecać, że informacje o naszych planach będą publicznie dostępne. Tak jak w zeszłym roku, kiedy robiliśmy zdjęcia Warszawy.

http://biznes.gazetaprawna.pl/wywiady/446566,ludzie_protestuja_przeciw_google_street_view_bo_to_co_nowe_zawsze_budzi_obawy.html

PARKIET

City Interactive podnosi poprzeczkę coraz wyżejGiełdowy producent i wydawca gier komputerowych przekuwa sukces Snipera Ghost Warrior w sukces biznesowy. 2010 r. będzie najlepszy w historii firmy.

http://www.parkiet.com/artykul/963460_City_Interactive_podnosi_poprzeczke_coraz_wyzej.html

NetWorld#

5 pomysłów na poprawę zarządzania sieciąWirtualizacja wymusza wprowadzanie automatyzacji w procesach IT. Przy niewielkich kwotach w budżetach IT przeznaczanych na nowe produkty, dużego znaczenia nabiera właściwe ustawianie priorytetów inwestowania. Dla firm poszukujących lepszej efektywności zarządzania - podajemy pięć pomysłów: jak najlepiej zainwestować czas i zasoby.

http://p1.idg.pl/r/d25ca

Cloudstart (HP) do budowy prywatnych chmur obliczeniowychFirmy zainteresowane budową prywatnej chmury obliczeniowej mogą to robić korzystając z najnowszego rozwiązania firmy Hewlett-Packard: pakietu CloudStart, w skład którego wchodzi sprzęt, doradztwo techniczne oraz oprogramowanie niezbędne do uruchomienia tego typu data center.

http://p1.idg.pl/r/31c13

Technologiczne mity, legendy i półprawdyLinux jest trudny w obsłudze, Windows - dziurawe, a procesory Intela wydajniejsze od AMD (lub odwrotnie) - to chyba najbardziej rozpowszechnione w Internecie przykłady stereotypowego myślenia, powielania mitów i półprawd. Na nich jednak świat technologicznych legend się nie kończy. I chociaż w każdej bajce jest ziarnko prawdy, większość mitów da się łatwo obalić.

http://p1.idg.pl/r/1b7cf


TOP 200