Środowy Przegląd Prasy

Czy Google i Verizon chcą neutralności internetu?... Era przyspiesza internet w stolicy... Publiczna emisja akcji Skype'a w Nowym Jorku... Google kupuje platformę wirtualnych płatności?... Tysiące użytkowników Evernote straciło swoje dane... Internetowy elektorat ma realny wpływ na rzeczywistość...

COMPUTERWORLD

Walka o przyszłość Internetu

Od kilku miesięcy obserwujemy bardzo wzmożoną dyskusję na temat przyszłości technologii internetowych, w tym nowej wersji HTML 5. Dyskusja ta przybiera często ostrą formę szczególnie w starciu zwolenników nadchodzącego standardu kontra zwolennicy dotychczasowych rozwiązań wykorzystujących dodatkowe wtyczki, takie jak Adobe Flash czy Microsoft Silverlight.

https://www.computerworld.pl/news/360929.html

Google kupuje platformę wirtualnych płatności?

Po zakupie firmy Slide, producenta gier społecznościowych, Google dalej idzie tropem rozrywki on-line. Pojawiły się głosy, że teraz korporacja ma zamiar wykupić firmę programistyczną Jambool, zajmującą się systemami wirtualnych transakcji.

http://p1.idg.pl/r/5ba36

Tysiące użytkowników Evernote straciło swoje dane

Producent Evernote przyznał w poniedziałek, że po awarii sprzętu swoje dane utracić mogło nawet 6000 osób na całym świecie. Programiści kombajnu do zapisywania notatek, linków i pomysłów robią, co mogą, ale niektórych danych nie są już w stanie uratować.

http://p1.idg.pl/r/a9e3d

RZECZPOSPOLITA

Boom na bezszelestne książki

Audiobook to wakacyjny ideał. Nie waży, nie zajmuje rąk. W dodatku czyta się sam. To dobrze?

http://www.rp.pl/artykul/520714_Boom_na__bezszelestne_ksiazki.html

GAZETA PRAWNA

Era przyspiesza internet w stolicy

W Warszawie i okolicach przesył danych z prędkością 21 Mb/s ma być wkrótce dla klientów Ery standardem. Operatorzy zaczynają powoli wprowadzać dwukrotnie szybszy przekaz.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/442226,era_przyspiesza_internet_w_stolicy.html

Krzyż napędza Facebook - internetowy elektorat z realnym wpływem na rzeczywistość

Poniedziałkowa akcja pod Pałacem Prezydenckim pokazała, że internetowy elektorat ma realny wpływ na rzeczywistość. Największe korporacje zatrudniają sztaby specjalistów, by na portalach społecznościowych zdobywać klientów.

http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/442220,krzyz_napedza_facebook_internetowy_elektorat_z_realnym_wplywem_na_rzeczywistosc.html

WYBORCZA.BIZ

Czy Google i Verizon chcą neutralności internetu?

Największa wyszukiwarka na świecie oraz amerykański gigant telekomunikacyjny chcą, by zasada neutralności nie obejmowała szerokopasmowego internetu w sieciach komórkowych. Krytycy nie zostawili na tym pomyśle suchej nitki.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8237467,Czy_Google_i_Verizon_chca_neutralnosci_internetu_.html

Publiczna emisja akcji Skype'a w Nowym Jorku

Telefoniczny serwis internetowy Skype chce wypuścić na Wall Street akcje za 100 mln dol.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8235617,Publiczna_emisja_akcji_Skype_a_w_Nowym_Jorku.html

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200