Środowy Przegląd Prasy

Play i Orange razem w Internecie... ETS uznał, że maksymalny koszt roamingu jest legalny... Hawe nie wymieni akcji ze Sferią... Kredytowa przynęta na internetowych klientów... Silny dolar i straty w sieci... Co trzeci wynik wyszukiwania jest zainfekowany... BP wykupuje linki sponsorowane związane z katastrofą... Google lepszy niż Goldman Sachs... Kinowy Mundial 3D...

COMPUTERWORLD

Na straży wejścia

Powszechnie stosowane mechanizmy automatycznej weryfikacji danych niosą z jednej strony pomoc, a z drugiej tłumią tempo wprowadzania danych. Ich stosowanie powinno zależeć od tego, dla jakiego użytkownika i dla jakiego rodzaju oprogramowania są dedykowane.

http://p1.idg.pl/r/33f0f

Co trzeci wynik wyszukiwania jest zainfekowany

Według firmy Symantec co trzeci link w wynikach wyszukiwania jest zainfekowany. Firma odkryła skalę zagrożenia podczas dwutygodniowego badania: sprawdzono 100 najwyższych odpowiedzi na 300 najpopularniejszych zapytań.

http://p1.idg.pl/r/b9355

BP wykupuje linki sponsorowane związane z katastrofą

Po kilku nieudanych próbach zatamowania potężnego wycieku ropy naftowej, BP stara się wstrzymać wylew złych informacji na swój temat. W tym celu koncern wykupił linki sponsorowane w anglojęzycznych wersjach wyszukiwarek Google i Yahoo.

http://p1.idg.pl/r/f0a93

*****

Jak na kryzys zareagowały sektory administracja, służba zdrowia, bankowość i finanse, utilities, przemysł, handel i usługi? Jak zmieniło się w tych branżach podejście do inwestycji? Jakie projekty planują szefowie IT? W tegorocznym raporcie Computerworld TOP200 znajdziesz odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań dotyczących rynku IT. http://www.top200.computerworld.pl/10/

******

RZECZPOSPOLITA

Silny dolar i straty w sieci

Google, Amazon czy eBay mogą z tego powodu opublikować słabsze wyniki za drugi kwartał. Nawet 30 proc. obrotów generują bowiem w Europie.

http://www.rp.pl/artykul/9211,491446_Silny_dolar_i_straty_w_sieci_.html

Play i Orange razem w Internecie

Operatorzy chcą założyć wspólną spółkę. Czy następnym krokiem będą powiązania kapitałowe?

http://www.rp.pl/artykul/9211,491436_Play_i_Orange_razem_w_Internecie.html

GAZETA PRAWNA

Kredytowa przynęta na internetowych klientów

"Jesteś naszym stałym klientem, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną ofertę" - piszą banki do swoich klientów. Tyle że często są to czcze obietnice.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/427153,kredytowa_przyneta_na_internetowych_klientow.html

GAZETA WYBORCZA

ETS: Maksymalny koszt roamingu jest legalny

Trybunał odrzucił skargę czterech brytyjskich operatorów komórkowych na ustalone przez unijną administrację maksymalne stawki roamingu na rozmowy i SMS-y.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7987329,ETS__Maksymalny_koszt_roamingu_jest_legalny.html

PULS BIZNESU

Hawe nie wymieni akcji ze Sferią

Hawe nie zwoła walnego w sprawie emisji akcji, które miałyby zostać wymienione za udziały kontrolowanej przez Zygmunta Solorza Sferii. Zarząd spółki uznał, że byłoby to "przedwczesne".

http://www.pb.pl/2/a/2010/06/08/Hawe_nie_wymieni_akcji_ze_Sferia

Google lepszy niż Goldman Sachs

Firma marzeń? Kto jak kto, ale ludzie z dyplomem MBA powinni wiedzieć, która to. I twierdzą, że wiedzą.

http://www.pb.pl/a/2010/06/06/Google_lepszy_niz_Goldman_Sachs

PARKIET

Kinowy Mundial 3D

W tym tygodniu powinniśmy zakończyć rozmowy z FIFA na temat transmisji piłkarskich mistrzostw świata na kinowych ekranach w technologii 3D - zapewnił Piotr Zygo, prezes Multikina, operatora kin.

http://www.parkiet.com/artykul/936711_Kinowy_Mundial_3D.html

NetWorld

iPhone 4: 7 zalet nowego smartfonu Apple

Steve Jobs w trakcie konferencji WWDC 2010 osobiście zaprezentował najnowsze dzieło koncernu Apple - czwartą odsłonę słynnego smartfonu iPhone. Szef koncernu określił nowego iPhone'a mianem "jednej z najpiękniejszych rzeczy, jakie kiedykolwiek wykonała firma". Czy tak jest w istocie? Sprawdźmy najciekawsze nowości w iPhone 4.

http://p1.idg.pl/r/2e5ba

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200