Środowy Przegląd Prasy

Spadły wydatki na e-państwo... Współtwórca XML przechodzi z Oracle do Google... Mediatel chce połączyć się z CenterNetem... Przedsiębiorcy bez e-dotacji... Dotacje UE zapewnią małym miastom internet... Siemens i Nokia wspierają władze Iranu... Podatnicy polubili internet...

COMPUTERWORLD

Z szacunkiem dla prywatności

Wśród klasycznych funkcji bezpieczeństwa teleinformatycznego, takich jak autentyczność, integralność czy poufność, funkcja anonimowości na pierwszy rzut oka stanowi pewien dysonans. Jednak wobec coraz bardziej rozpowszechnionej legislacji regulującej kwestie prywatności, znaczenie anonimowości będzie rosło.

http://p1.idg.pl/r/ed76a

Platforma programistyczna dla Windows Phone 7

Pierwszego dnia konferencji MIX10 zaprezentowano platformę programistyczną do budowania aplikacji dla telefonów z najnowszym systemem operacyjnym Microsoftu. Projektanci i deweloperzy będą mogli tworzyć aplikacje wykorzystujące takie technologie, jak Silverlight 4 oraz XNA Framework.

http://p1.idg.pl/r/b457f

Współtwórca XML przechodzi z Oracle do Google

Tim Bray, jeden z byłych pracowników Sun Microsystems odchodzi. Nie stanie się więc pracownikiem - przejmującego tę firmę - Oracle'a.

http://p1.idg.pl/r/25f85

BYWALEC

Polska e-innowacyjna nuda...

Aż 15 ze 161 projektów zgłoszonych do PARP - w ramach działania 4.4. POIG - dotyczyło wdrożenia "nowatorskiej technologii transmisji danych HSPA+/Evolved HSPA/4G/LTE". Ile w tym polskiej myśli technicznej?

http://p1.idg.pl/r/5cb28

RZECZPOSPOLITA

Spadły wydatki na e-państwo

W 2009 r. administracja publiczna złożyła zamówienia informatyczne warte 2,9 mld zł. Rok wcześniej było to 3,3 mld zł. W tym roku wydatki mają zdaniem analityków wzrosnąć do 3 mld zł.

http://www.rp.pl/artykul/9211,448232__Spadly_wydatki_na____e_panstwo.html

Wylać w Internecie żale na pracodawcę

Specjalne serwisy z opiniami o pracodawcach nie zrobiły u nas kariery, ale w sieci bez trudu można znaleźć oceny wielu firm. Przeważnie negatywne.

http://www.rp.pl/artykul/9,448087_Wylac_w_Internecie_zale_na_pracodawce.html

Przedsiębiorcy bez e-dotacji

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości nie zwiększy ponownie puli środków na e-projekty w ostatnio rozstrzygniętym naborze wniosków.

http://www.rp.pl/artykul/9211,448235_Przedsiebiorcy_bez_e_dotacji.html

Podatnicy polubili internet

Strona internetowa szybkipit.onet.pl, dzięki której podatnicy mogą szybko i sprawnie składać roczne rozliczenia podatkowe, do połowy marca zanotowała już ponad milion odsłon - poinformował resort finansów.

http://www.rp.pl/artykul/448027_Podatnicy_polubili_internet.html

GAZETA PRAWNA

Dotacje UE zapewnią małym miastom internet

Do końca marca we wszystkich województwach ruszą konkursy na unijne dotacje dla firm, które chcą w małych miasteczkach dostarczać internet. Do wzięcia będzie około 100 mln zł.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/406622,dotacje_ue_zapewnia_malym_miastom_internet.html

Jak zarobić milion na domenach

Tak jak kiedyś złoto, potem akcje giełdowe, dziś to domeny internetowe są największą nadzieją polskich inwestorów na szybkie wzbogacenie.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/406345,jak_zarobic_milion_na_domenach.html

PULS BIZNESU

Mediatel chce połączyć się z CenterNetem

Spółka Mediatel zamierza połączyć się z należącym do Romana Karkosika operatorem telekomunikacyjnym CenterNet.

http://www.pb.pl/2/a/2010/03/16/Mediatel_chce_polaczyc_sie_z_CenterNetem

ŻYCIE WARSZAWY

Siemens i Nokia wspierają władze Iranu?

Irańska opozycjonistka i laureatka Pokojowej Nagrody Nobla Szirin Ebadi oskarżyła niemiecki koncern Siemens i fińską Nokię o dostarczenie do Iranu oprogramowania, które pomaga reżimowi w Teheranie w "represjonowaniu i cenzurowaniu" opozycji.

http://www.zw.com.pl/artykul/457509_Siemens_i_Nokia_wspieraja_wladze_Iranu__.html

NetWorld

Novell Conferencing w modelu SaaS

Novell poinformował o udostępnieniu hostowanej wersji oprogramowania Novell Conferencing. Dzięki niemu użytkownicy za pomocą przeglądarki internetowej mogą uczestniczyć w wirtualnych spotkaniach, pokazach, czy seminariach internetowych.

http://p1.idg.pl/r/e2830

Citrix: wirtualne rozwiązania dla WAN

Firma udostępniła dwa wirtualne urządzenia dla sieci WAN: do optymalizacji łączności - Citrix Branch Repeater VPX oraz do zabezpieczania dostępu - Citrix Access Gateway VPX.

http://p1.idg.pl/r/b8fc6

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200