Środowy Przegląd Prasy

Polska wydała 2% unijnych pieniędzy na budowę Sieci... Na sporze TVP z SES Astra może skorzystać Eutelsat... Rekordowe załamanie polskiego rynku elektroniki użytkowej... Celem Wasko jest wzrost sprzedaży i zysków... Największe lotniska rezygnują z papieru... Tylko 36 proc. klientów aktywnie korzysta z bankowości internetowej... Fundusz Team Europe Ventures startuje...

COMPUTERWORLD

Niedopasowanie charakterów

Nie ma idealnego kierownika projektu, który sprawdzałby się w każdej organizacji. Brak dopasowania prowadzi do frustracji ludzi, a projekty kończą się fiaskiem.

http://p1.idg.pl/r/25dcc

Uzależnieni od Google

W niektórych krajach Google w dużej mierze decyduje o tym, czy witryna internetowa zbiera laury popularności, czy odchodzi w zapomnienie, a z nią stojący za nią biznes.

http://p1.idg.pl/r/69752

Polska wydała 2% unijnych pieniędzy na budowę Sieci

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska poinformowała, że Polska wydała od 2007 roku zaledwie 2% unijnych środków na budowę lokalnych i regionalnych sieci szerokopasmowych.

http://p1.idg.pl/r/c64c0

Największe lotniska rezygnują z papieru

Aż 80% największych światowych lotnisk zamierza postawić na samoobsługę, jako główną metodę odprawy pasażerów, w tym przesyłanie kart pokładowych na telefony komórkowe.

http://p1.idg.pl/r/7bb5f

RZECZPOSPOLITA

Czarny rok elektroniki

Rekordowe załamanie polskiego rynku elektroniki użytkowej.

http://www.rp.pl/artykul/9211,444905_Czarny_rok_elektroniki.html

Klienci banków boją się o swoje dane

Tylko 36 proc. klientów aktywnie korzysta z bankowości internetowej, a oddział bankowy pozostaje najważniejszym kanałem kontaktu z bankiem dla 72 proc. Polaków.

http://www.rp.pl/artykul/9211,444662_Klienci_bankow_boja_sie_o_swoje_dane.html

GAZETA PRAWNA

Na sporze TVP z SES Astra może skorzystać Eutelsat

Ważą się losy umowy między TVP a operatorem satelitarnym SES Astra. Z zakończenia tej współpracy będzie zadowolony Eutelsat, który od dawna ostrzy sobie zęby na kontrakt z TVP.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/404750,na_sporze_tvp_z_ses_astra_moze_skorzystac_eutelsat.html

PULS BIZNESU

Bank Światowy zachęca do gry online

Bank Światowy przygotował kolejną grę, która ma być kuźnią pomysłów i odkryć nowe talenty młodych ludzi z całego świata.

http://www.pb.pl/4/a/2010/03/09/Bank_Swiatowy_zacheca_do_gry_online_VIDEO

PARKIET

Wasko: marża ma sięgnąć 3 procent

Przedstawiciele gliwickiej spółki uważają, że po trudnym 2009 roku sytuacja w branży IT się stabilizuje. Deklarują, że celem na bieżący rok jest wzrost sprzedaży i zysków.

http://www.parkiet.com/artykul/905408_Wasko__marza_ma_siegnac_3_procent_.html

NetWorld

EMC wyposaża urządzenia Celerra w mechanizmy do wirtualizowania zasobów w środowiskach VMware

EMC wprowadził do oprogramowania zarządzającego rozwiązaniami linii Celerra (pamięci masowe NAS) usprawnienia Celerra Plug-Ins for VMware Environments, dzięki którym urządzenia te obsługują w środowiskach VMware takie funkcjonalności, jak deduplikowanie danych i "thin provisioning".

http://p1.idg.pl/r/fa406

ITPartner

Telewizory 3D - kiedy w sprzedaży?

Koncern Sony skonkretyzował plany rozpoczęcia sprzedaży telewizorów umożliwiających oglądanie materiałów 3D. Ogólnoświatowa premiera tych urządzeń nastąpi w czerwcu.

http://p1.idg.pl/r/c7414

INTERNETStandard

Zanim kupisz reklamę na Facebooku

Czym fan page różni się od grupy, a czym grupa różni się od profilu prywatnego? Czy reklamy na Facebooku służą do przekierowania ruchu na inne serwisy oraz dlaczego wkrótce znikną niektóre z najpopularniejszych fan page'ów? Te i inne zagadnienia omawiano podczas konferencji adStandard 2010.

http://p1.idg.pl/r/1950e

Fundusz Team Europe Ventures startuje

Team Europe Ventures uruchamia fundusz inwestujący w spółki internetowe we wczesnych fazach rozwoju; wielkość funduszu to 6 milionów euro.

http://p1.idg.pl/r/6ff8b

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200