Środowy Przegląd Prasy

Udziałowcy dokapitalizowali operatora sieci Play... KIGEiT sugeruje zastopowanie prac nad blokowaniem Internetu... Przełom w procesie SAP i Oracle... Wydawcy prasy liczą na zyski z e-czytników... Białoruś wprowadza obowiązkową identyfikację internautów... Windows Azure dostępny komercyjnie... Google będzie sprzedawać aplikacje biznesowe... NASA buduje cloud service dla modelowania zmian klimatycznych...

COMPUTERWORLD

W drodze do e-cła

Rozpoczęty w 2009 r. projekt e-Cło ma doprowadzić do tego, że działania z zakresu handlu i cła będą się odbywały bez użycia papieru i konieczności wizyt w urzędach.

http://p1.idg.pl/r/a5686

Przełom w procesie SAP i Oracle

Oracle może żądać rekompensaty finansowe za korzyści utracone w wyniku działalności spółki należącej do SAP. Wysokość odszkodowania ma być uzależniona od rzeczywistej wartości rynkowej usług wsparcia technicznego Oracle.

http://p1.idg.pl/r/d2144

Google będzie sprzedawać aplikacje biznesowe?

Z informacji Wall Street Journal wynika, że w najbliższych miesiącach Google zamierza uruchomić sklep internetowy z aplikacjami biznesowymi zewnętrznych firm.

http://p1.idg.pl/r/9b4c8

RZECZPOSPOLITA

Udziałowcy dokapitalizowali operatora sieci Play

11 stycznia bieżącego roku sąd zarejestrował podwyższenie kapitału P4, operatora komórkowej sieci Play - wynika z danych KRS.

http://www.rp.pl/artykul/9211,428209_Udzialowcy_dokapitalizowali_operatora_sieci_Play.html

GAZETA PRAWNA

Wydawcy prasy liczą na zyski z e-czytników

Czterech wydawców rozmawia z Kolporterem o sprzedaży treści na czytnik eClicto. Do walki o rynek e-gazet chcą wejść też Ruch, Nexto.pl oraz amerykański Kindle. Kluczowe dla powodzenia usługi będą negocjacje z operatorami komórkowymi.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/395194,wydawcy_prasy_licza_na_zyski_z_e_czytnikow.html

GAZETA WYBORCZA

Łukaszenka bierze internet pod but

Białoruś wprowadza obowiązkową identyfikację internautów. Dostawcy internetu będą musieli przechowywać dane o wszystkich użytkownikach.

http://wyborcza.pl/1,75248,7522433,Lukaszenka_bierze_internet_pod_but.html

KIGEiT sugeruje zastopowanie prac nad blokowaniem Internetu

Zmiany w prawie będą miały zły wpływ na sektor telekomunikacyjny - pisze KIGEiT w liście do ministra Michała Boniego. I sugeruje zastopowanie prac nad blokowaniem Internetu.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7522132,KIGEiT_sugeruje_zastopowanie_prac_nad_blokowaniem.html

Paweł Wypych: ZUS jest zakładnikiem Asseco

Rozmowa z Pawłem Wypychem, byłym prezesem ZUS, dziś ministrem w Kancelarii Prezydenta.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7522152,Pawel_Wypych__ZUS_jest_zakladnikiem_Asseco.html

Networld

NASA buduje cloud service dla modelowania zmian klimatycznych

Agencja zamierza poszerzyć swoje możliwości badań klimatycznych tworząc interfejs SaaS dla naukowców i studentów, którzy zajmują się budowaniem złożonych modeli klimatycznych.

http://p1.idg.pl/r/8e5f0

Windows Azure dostępny komercyjnie

Od dzisiaj korzystanie z platformy aplikacyjnej przeznaczonej dla dostawców rozwiązań i usług w modelu cloud computing jest płatne. Od dzisiaj również dostawcy usług świadczonych w oparciu o Windows Azure mogą rozpocząć działalność komercyjną.

http://p1.idg.pl/r/0c774

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200