Środowy Przegląd Prasy

Premiera gadżetu Apple’a na miarę iPhone’a... Operatorzy nie otrzymali oferty handlowej na mobilną telewizję... List premiera do Internautów... Nadchodzi ożywienie na rynku IT... Komórkowy Play oferuje od dziś telefon stacjonarny... Ponad 250 mln zł na infrastrukturę uczelni wyższych... Naruszenia danych o klientach kosztują średnio ponad 200 USD za rekord... Firmy Solorza z nowymi usługami... Chiny gonią Zachód w nauce...

COMPUTERWORLD

Używane oprogramowanie za 50% ceny

Niemiecka firma wchodzi na polski rynek z oprogramowaniem pozyskiwanym od przedsiębiorstw, które redukują miejsca pracy i chcą upłynnić zainwestowane środki, zmieniających oprogramowanie na aktualniejsze, bądź tych ogłaszających upadłość.

http://p1.idg.pl/r/d26ac

List premiera do Internautów

Moi Drodzy! Fakt, że tak wielu z Was zdecydowało się zabrać głos w sprawie ustawy wprowadzającej rejestr stron niedozwolonych to znak, że trzeba się spotkać i porozmawiać na ten temat.

http://p1.idg.pl/r/64537

Nareszcie dowiemy się co Oracle zrobi z Sunem

Jutro (27 stycznia) władze Oracle mają przedstawić szczegółowe plany integracji ofert obu firm. W ostatni czwartek plan połączenia Sun i Oracle zaakceptowali przedstawiciele Komisji Europejskiej.

http://p1.idg.pl/r/9e0e2

Ponad 250 mln zł na infrastrukturę uczelni wyższych

Jutro (27 stycznia) w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego odbędzie się uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie budowy nowoczesnych ośrodków dydaktycznych sześciu uczelni.

http://p1.idg.pl/r/bc09c

Chcesz sprawniej zarządzać usługami IT? Chcesz wiedzieć jak to się robi w praktyce?

Zobacz prezentacje z IT Service Management Forum.

http://p1.idg.pl/r/686f7

RZECZPOSPOLITA

Chiny gonią Zachód w nauce. I wkrótce go prześcigną

Wydatki Pekinu na badania naukowe i techniczne rosną w rekordowym tempie. Unia i USA dostają zadyszki.

http://www.rp.pl/artykul/2,425224_Chiny_gonia_Zachod__I_wkrotce_go_przescigna.html

Premiera gadżetu Apple’a na miarę iPhone’a

Dziś wieczorem Apple ma pokazać tajną broń - dotykowy tablet, który zrewolucjonizuje rynek e-booków.

http://www.rp.pl/artykul/425306_Premiera_gadzetu_Apple_a_na_miare_iPhone_a.html

GAZETA WYBORCZA

Operatorzy: nie otrzymaliśmy oferty handlowej na mobilną telewizję

Nie ustaje burza wokół telewizji w komórce. Zdaniem operatorów do dziś nie otrzymali oni oferty handlowej, na podstawie której mogliby podjąć decyzję o wdrożeniu usługi.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7497785,Operatorzy__nie_otrzymalismy_oferty_handlowej_na_mobilna.html

Komórkowy Play oferuje od dziś telefon stacjonarny

Telefon działa na tych samych częstotliwościach co komórki, ale przypisany jest do niego numer stacjonarny i używać można go tylko w promieniu 500 m od domu.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7495363,Komorkowy_Play_oferuje_od_dzis_telefon_stacjonarny.html

PULS BIZNESU

Twoje dzieci należą do pokolenia XD

The Walt Disney Company EMEA opublikowało największe w historii badanie młodzieży europejskiej, które zidentyfikowano nowe pokolenie świadomych cyfrowo dzieci. Jego wyniki wzmocnią strategię marketingową i komunikacyjną firmy przygotowaną dla 8-12-latków. Dzieci te, które nie znają świata bez Internetu i są bardziej świadome własnej przyszłości oraz przyszłości naszej planety, nazwano "Pokoleniem XD" - cyfrowymi dziećmi Pokolenia X, które urodziły się pomiędzy 1995 a 2001 r.

http://www.pb.pl/4/a/2010/01/26/Twoje_dzieci_naleza_do_pokolenia_XD

PARKIET

Najcenniejszy adres WWW ma... KUKE

Wśród instytucji finansowych najwartościowszy adres internetowy ma firma ubezpieczająca należności eksportowe.

http://www.parkiet.com/artykul/891153_Najcenniejszy_adres_WWW_ma____KUKE.html

Firmy Solorza z nowymi usługami

Poszerzanie zakresu usług dla klientów i inwestowanie w infrastrukturę telekomunikacyjną planują w tym roku spółki Zygmunta Solorza-Żaka.

http://www.parkiet.com/artykul/891132_Firmy_Solorza_z_nowymi_uslugami_.html

NetWorld

Mobilny internet: kierunek 100 Mb/s

Aktualne trendy w szerokopasmowym, mobilnym dostępie do sieci wyznaczają technologie HSPA (High Speed Packet Access) i LTE (Long Term Evolution). W ubiegłym roku operatorzy komórkowi - także krajowi - udostępnili bezprzewodowe łącza 21 Mb/s. Na tym jednak nie koniec. Są już gotowe rozwiązania zapewniające mobilny dostęp do sieci z prędkością 42 a nawet 84 Mb/s.

http://p1.idg.pl/r/24a3e

Naruszenia danych o klientach kosztują średnio ponad 200 USD za rekord

Według danych Ponemon Institute, koszty naruszeń danych o klientach wzrosły w ostatnim roku do 204 USD za każdy naruszony rekord. Średni koszt całkowity naruszenia danych wzrósł z 6,65 miliona USD w roku 2008 do 6,75 miliona USD w roku 2009.

http://p1.idg.pl/r/02216

Nadchodzi ożywienie na rynku IT

Powolny, ale stały wzrost obrotów na światowym rynku IT prognozują analitycy firmy badawczej Gartner. W 2010 r. globalne wydatki mają sięgnąć 3,4 biliona USD, o 4,6 proc. więcej niż w roku ubiegłym. Specjaliści rewidują także swoje wcześniejsze przewidywania dotyczące odbudowy rynku IT do stanu sprzed kryzysu (punktem odniesieniu jest 2008 r.) - według najnowszych danych może to nastąpić już w tym roku.

http://p1.idg.pl/r/63d5f

SECURITYStandard

Trojan DatCrypt - zaszyfruje ci pliki, a za odblokowanie słono zapłacisz

Firma antywirusowa F-Secure wykryła kolejny przypadek krążącego po Internecie szkodliwego oprogramowania typu ransomware. Koń trojański, któremu spółka nadała oznaczenie W32/DatCrypt, blokuje dostęp do plików przechowywanych na komputerze i nakłania do pobrania płatnej aplikacji odblokowującej.

http://p1.idg.pl/r/d5110

Johnny Depp nie żyje, czyli cyber-przestępcy w natarciu

Internetowi oszuści znów próbują zarobić na ciekawości (naiwności?) użytkowników. Tym razem wykorzystują fałszywe doniesienia o śmierci znanego aktora Johnny'ego Deppa w wypadku samochodowym.

http://p1.idg.pl/r/8fac7

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200