Środowy Przegląd Prasy

Techmex złożył zażalenie na decyzję o upadłości... Firmy technologiczne ruszają po ponad 100 mln zł... Logistyka i produkcja oszczędzają na IT... Zygmunt Solorz-Żak inwestuje w Internet... Za pięć lat łączność Bluetooth w 70 proc. komórek... Wydawcy prasy zaczęli sprzedawać książki SMS-em... Multimedia Polska dogadały się z bankami... Ruanda chce być informatyczną potęgą...

COMPUTERWORLD

Tajne przez poufneJak pogodzić przetwarzanie danych niejawnych oraz publicznie dostępnych na jednym komputerze, zachowując rozdzielność między nimi? Zamiast przełączników KVM oraz dwóch zestawów komputerów, można zastosować specjalną, certyfikowaną stację roboczą.

http://p1.idg.pl/r/4eb53

Logistyka i produkcja oszczędzają na ITJak pokazują badania firmy z branży transportu, spedycji i logistyki oraz produkcji i magazynowania z umiarkowanym optymizmem patrzą na nadchodzący rok. Wstrzymują one większość inwestycji w IT i planują dalsze oszczędności.

http://p1.idg.pl/r/9540b

RZECZPOSPOLITA

Firmy technologiczne ruszają po ponad 100 mln złTo koszt części informatycznej spisów powszechnych w latach 2010 - 2011.

http://www.rp.pl/artykul/9211,403474_Firmy_technologiczne_ruszaja_po_ponad_100_mln_zl.html

Zygmunt Solorz-Żak inwestuje w InternetNa internetową platformę Ipla właściciel Polsatu przeznaczył co najmniej kilka milionów złotych. Projekt ma się stać rentowny na przełomie 2010 i 2011 r.

http://www.rp.pl/artykul/9211,403473_Zygmunt_Solorz_Zak_inwestuje_w_Internet.html

Przybywa Internetu59 proc. polskich gospodarstw domowych ma obecnie dostęp do sieci. Rok temu było to 48 proc. - podał wczoraj Eurostat.

http://www.rp.pl/artykul/9211,403471_Przybywa_Internetu.html

Za pięć lat łączność Bluetooth w 70 proc. komórek

Tylko w 2014 r. na całym świecie zostanie sprzedanych około 2 mld sztuk elektronicznych układów łączności bezprzewodowej Bluetooth - przewiduje firma badawcza ABI Research.

http://www.rp.pl/artykul/9211,403456_Za_piec_lat_lacznosc_Bluetooth_w_70_proc__komorek_.html

GAZETA PRAWNA

Wydawcy prasy zaczęli sprzedawać książki SMS-emWalczący z kryzysem na rynku reklamy wydawcy prasy coraz częściej szukają przychodów w branży e-commerce. Sześciu z nich od niedawna sprzedaje nawet na swoich łamach za pomocą SMS recenzowane książki, płyty czy kosmetyki.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/377255,wydawcy_prasy_zaczeli_sprzedawac_ksiazki_sms_em.html

GAZETA WYBORCZA

YouTube: od kota do HollywoodZmienia się YouTube, największy na świecie internetowy serwis z klipami - od amatorskich filmików w stronę profesjonalnych filmów. Ma powód - by wreszcie wyjść na swoje.

http://wyborcza.pl/1,75248,7345291,YouTube__od_kota_do_Hollywood.html

Ruanda chce być informatyczną potęgąZa dwa lata każde dziecko w Ruandzie ma mieć komputer, a za dziesięć lat kraj uchodzący za afrykańskie jądro ciemności ma stać się najnowocześniejszym państwem kontynentu.

http://wyborcza.pl/1,75248,7344501,Ruanda_chce_byc_informatyczna_potega.html

PULS BIZNESU

Multimedia Polska dogadały się z bankamiMultimedia Polska, trzeci pod względem liczby abonentów operator kablowy w kraju,zawarły z konsorcjum banków Pekao, Millennium oraz West LB AG London Branch umowę kredytu na 400 mln zł.

http://www.parkiet.com/artykul/26,876996_Multimedia_Polska_dogadaly_sie_z_bankami.html

ITPartner

Techmex złożył zażalenie na decyzję o upadłościSpółka chce zmiany decyzji na upadłość z możliwością zawarcia układu.

http://p1.idg.pl/r/4e024

NetWorld

Niedostatki sieciowych IPS-ówNiezależne testy piętnastu różnych produktów sieciowych systemów zapobiegania wtargnięciom (IPS), pochodzących do siedmiu dostawców, pokazały, iż żaden z nich nie jest w pełni efektywny w odpieraniu ataków na programy Microsoftu Adobe i innych.

http://p1.idg.pl/r/5dc2b

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200