Środowy Przegląd Prasy

Czy izraelskie Ness Technologies przejmie Sygnity?... Całe filmy w YouTube... iPhone 3G najlepiej sprzedającym się telefonem w USA... Duży popyt na akcje Netii... Wyższe zyski Vodafone'a... Fiskus chce opłat za e-deklaracje... Opera Mini ma już 20 mln użytkowników na świecie...

COMPUTERWORLD

Scalić sztukę z nauką

Prawidłowo skonstruowany interfejs użytkownika jest wspólnym rozwiązaniem dla problemów z zakresu IT, psychologii, ergonomii i grafiki komputerowej. Jest też istotnym czynnikiem decydującym o sukcesie rynkowym produktu.

http://p1.idg.pl/r/26dfe

RZECZPOSPOLITA

Duży popyt na akcje Netii

Kurs akcji Netii, największego operatora alternatywnego w Polsce, wzrósł podczas poniedziałkowych notowań aż o 10 proc.

http://www.rp.pl/artykul/134007,218082_Duzy_popyt_na_akcje_Netii_.html

Wyższe zyski Vodafone'a

Kurs jednego z największych operatorów telefonicznych na świecie wzrósł wczoraj o 6,19 proc. Brytyjska firma poinformowała, że przychody w tym roku będą wprawdzie niższe od oczekiwanych, ale program redukcji wydatków pozwoli na wypracowanie zapowiadanych zysków. Inwestorzy docenili politykę zarządu.

http://www.rp.pl/artykul/134007,218081_Wyzsze_zyski_Vodafone_a_.html

Fiskus chce opłat za e-deklaracje

Niektóre urzędy skarbowe żądają od biur rachunkowych i spółek doradztwa podatkowego 17 zł opłaty od zgody każdego klienta na przesyłanie deklaracji w wersji elektronicznej. Ministerstwo Finansów twierdzi, że przepisy tego nie wymagają.

http://www.rp.pl/artykul/4,218030_Fiskus_chce_oplat_za_e_deklaracje____.html

GAZETA WYBORCZA

WiFi na sterydach

Amerykanie uwolnią częstotliwości, które w przyszłym roku zostawią telewizyjni nadawcy. Liczą, że przyspieszy to rozwój szerokopasmowego Internetu, zwłaszcza poza miastami.

http://wyborcza.pl/1,82244,5905068,WiFi_na_sterydach.html

20 mln osób w Operze Mini

Już 20 mln użytkowników na świecie korzysta miesięcznie z Opery Mini, przeglądarki internetowej na telefony komórkowe - poinformowała firma w poniedziałek.

http://wyborcza.pl/1,82244,5905051,20_mln_osob_w_Operze_Mini.html

Całe filmy w YouTube

Należący do Google najpopularniejszy w sieci serwis wideo podpisał umowę z wytwórnią MGM na wyświetlania pełnometrażowych filmów.

http://wyborcza.pl/1,82244,5905075,Cale_filmy_w_YouTube.html

iPhone 3G najlepiej sprzedającym się telefonem w USA

iPhone 3G firmy Apple był najlepiej sprzedającym się telefonem komórkowym w USA w trzecim kwartale - podała firma badań rynkowych NPD.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,69805,5905076,iPhone_3G_najlepiej_sprzedajacym_sie_telefonem_w_USA.html

PARKIET

Czy izraelskie Ness Technologies przejmie Sygnity?

Operacyjnie polska firma współpracuje już z izraelską w krajach naszego regionu. Spółki mogą powiązać się też kapitałowo.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=628651

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200