Środowy Przegląd Prasy

OFE polubiły Asseco... Broadband made in Poland... Dziewczyny szturmują politechniki... Biznesowe e-kursy za unijne pieniądze... Strategiczne cele Grupy ITI to teraz m.in. przejęcia w branży internetowej... Za pieniądze z UE będzie można budować nowe łącza internetowe... Już w przyszłym roku w Polsce może powstać nowoczesny system kontroli prędkości pojazdów... Microsoft wraca do gry o Yahoo?..

COMPUTERWORLD

Polski broadband

Liczba użytkowników łączy szerokopasmowych w Polsce to 8,4% obywateli, co oznacza, że wciąż pozostajemy w tyle za średnią Unii Europejskiej, która sięga 20%. Narodowy operator zachowuje się jak telewizja publiczna, licząc na stały przychód z podstawowego abonamentu.

http://p1.idg.pl/r/075f0

PULS BIZNESU

OFE polubiły Asseco

Z listy ulubieńców funduszy emerytalnych zniknęły m.in. Getin, ING Bank Śląski, PGNiG, Polimex i Cersanit. W oczach zarządzających zyskało natomiast Asseco. Pół roku temu było w portfelach jednego OFE, dziś już trzech.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=696a7b23-2f8a-4fea-a941-db024006b3a2&open=sec

RZECZPOSPOLITA

Dziewczyny szturmują politechniki

Przybywa kandydatek na studia techniczne. W tym roku na Politechnikę Warszawską zgłosiło się o 13 proc. więcej pań niż rok wcześniej. Podobnie jest na Politechnice Śląskiej.

http://www.rp.pl/artykul/160163.html

Biznesowe e-kursy za unijne pieniądze

Od lipca pracownicy małych i średnich firm oraz drobni przedsiębiorcy znów mogą się zapisywać na bezpłatne internetowe kursy w ramach Akademii PARP.

http://www.rp.pl/artykul/160161.html

Zdjęcie z gołębnika zarejestruje pirata

Zurad z Ostrowi Mazowieckiej, jedyny krajowy producent fotoradarów i wideorejestratorów, po raz kolejny szykuje się do żniw.

http://www.rp.pl/artykul/160130.html

Fotoradarem w kierowców

Już w przyszłym roku w Polsce może powstać nowoczesny system kontroli prędkości pojazdów pozwalający na błyskawiczne karanie łamiących przepisy.

http://www.rp.pl/artykul/160129.html

GAZETA PRAWNA

ITI nic nie daje TVN za darmo

Strategiczne cele Grupy ITI to teraz przejęcia w branży internetowej, tworzenie kolejnych kanałów tematycznych a także ekspansja na Ukrainie. Mimo kupna Tygodnika Powszechnego firma nie chce mocniej wchodzić na rynek prasy.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/25367,iti_nic_nie_daje_tvn_za_darmo.html

Eurotel największym dilerem Ery

Notowany na giełdzie Eurotel ogłosił wczoraj przejęcie od firmy PPI 44 sklepów oferujących usługi sieci Era.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/25366,eurotel_najwiekszym_dilerem_ery.html

Za pieniądze z UE będzie można budować nowe łącza internetowe

Firmy dostarczające internet na obszarach wiejskich będą mogły dostać unijne dotacje na budowę łączy między centralą a klientem.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/25363,za_pieniadze_z_ue_bedzie_mozna_budowac_nowe_lacza_internetowe.html

GOSPODARKA.GAZETA.PL

Microsoft może wrócić do gry o Yahoo!

- Jeśli zostanie wybrana nowa rada nadzorcza, możemy ponownie złożyć ofertę na Yahoo! - zapowiada Microsoft. A wyglądało już na to, że koncern z Redmond pogodził się, iż z transakcji nic nie wyjdzie.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5437660,Microsoft_moze_wrocic_do_gry_o_Yahoo_.html

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200