Środowy Przegląd Prasy

Giganci IT szukają zysków... Tele2 potrzebuje regulatora... Długie Rozmowy potrzebują 40 mln zł na rozwój... Polskie firmy myślą o wykupieniu akcji Vodafone w Polkomtelu... Telefonia stacjonarna - zbyt wolne opadanie cen... Gmail za wielkim murem, czyli perypetii Google cd...

RZECZPOSPOLITA

Giganci IT szukają zysków

Hewlett-Packard, Google i Sun Microsystems zmieniają swoje strategie - chcą spróbować sił na rynku oprogramowania. Jest o co walczyć - w Polsce na programy komputerowe wydaje się rocznie 4 miliardy złotych.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070228/ekonomia/ekonomia_a_9.html

Tele2 potrzebuje regulatora

Polskie sieci GSM mają już trzech partnerów, którzy działają lub zamierzają działać jako wirtualni operatorzy komórkowi (mBank, Cyfrowy Polsat, Avon). W tym roku takich firm pojawi się jeszcze kilka (być może Bank Inteligo, wydawnictwo Edipresse, sieć handlowa Carrefour). Wśród najczęściej wymienianych kandydatów brakuje jednak firm, których podstawową działalnością jest telekomunikacja.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070228/ekonomia/ekonomia_a_27.html

GAZETA PRAWNA

Długie Rozmowy potrzebują 40 mln zł na rozwój

Długie Rozmowy na rozwój i zdobycie w ciągu dwóch lat 200 tys. klientów usług pakietowych potrzebuje od 30 do 40 mln zł. Może je pozyskać na giełdzie. - Jeśli do emisji nie dojdzie, w tym roku pozostaje inwestor branżowy - mówi GP Andrzej Bińkowski, prezes Długich Rozmów (DRSA).

http://www.gazetaprawna.pl/index.php?action=showNews&dok=1912.81.897.2.8.1.0.1.htm

Polskie firmy myślą o wykupieniu akcji Vodafone w Polkomtelu

Myślimy o rozwiązaniu konfliktu akcjonariuszy w Polkomtelu. Zarówno na płaszczyźnie arbitrażu, jak i ugody. Jednym z rozważanych wariantów jest odkupienie akcji od Vodafone, ale nie jest to jedyny wariant - mówi Jacek Socha, prezes PSE.

http://www.gazetaprawna.pl/index.php?action=showNews&dok=1912.81.897.2.4.3.0.1.htm

GAZETA.PL

Telefonia stacjonarna - zbyt wolne opadanie cen

Ceny połączeń w telefonii stacjonarnej tylko nieznacznie spadły w ciągu ostatnich dwóch lat w przeciwieństwie do internetu i telefonii komórkowej. Ale i konkurencja jest tu najsłabsza.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3950805.html

Gmail za wielkim murem, czyli perypetii Google cd.

Google znów ma kłopoty ze swoją elektroniczną skrzynką pocztową. Tym razem w Chinach i Szwajcarii.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,3950804.html

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200