Spray przejął dwie kolejne sieci

Warszawski operator telekomunikacyjny Spray SA zawarł umowy przejęcia sieci teleinformatycznych od spółek TELNAP i CATV.

Sieci telekomunikacyjne należące do TELNAP Sp. z o.o. zostaną wniesione do Spray SA w postaci aportu. TELNAP obejmie za to 300.000 akcji nowej emisji Spray SA. Sieć należąca do CATV Sp. z o.o. oraz centrale telefoniczne należące do TELNAP Sp. z o.o. zostaną zakupione przez Spray SA ze środków własnych.

Spray ma już na koncie kilka przejęć małych sieci od operatorów działających na warszawskim rynku. Poprzednio były to: DerbyNet, Internet System Solutions, Solipsenet i Lakron.

Według danych Spray dzięki akwizycjom liczba klientów firmy wzrosła z nieco ponad 10 tys. do 19,1 tys. Sieci należące do TELNAP i CATV działają na warszawskim Ursynowie. Spółki specjalizują się w budowie sieci teleinformatycznych i świadczą usługi telefonii oraz dostępu do internetu. W ubiegłym roku łączny przychód tych firm wyniósł 3 mln zł. W tym samym okresie Spray miał 6,6 mln zł przychodu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200