Sprawca włamania do komputerów w Davos aresztowany

Szwajcarska policja oficjalnie potwierdziła, że aresztowała w miniony piątek 20-letniego Szwajcara, który podejrzany jest o włamanie się do systemu komputerowego Światowego Forum Gospodarczego.

Szwajcarska policja oficjalnie potwierdziła, że aresztowała w miniony piątek (23 lutego) w miejscowości Bern 20-letniego Szwajcara, który podejrzany jest o włamanie się do systemu komputerowego Światowego Forum Gospodarczego na początku lutego.

Zatrzymany pracuje na niecały etat jako konsultant IT. Poinformowano go, że jest podejrzany o kradzież, włamanie do systemu komputerowego, zniszczenie mienia i nadużycia związane z kartami płatniczymi. Ze względu na prowadzone śledztwo, dalszych szczegółów nie ujawniono.

Zobacz również:

Przypomnijmy, że włamywacze ukradli bazę z danymi osobowymi, zawierającą adresy poczty elektronicznej, numery kart płatniczych, szczegóły dotyczące zakwaterowania i podróży osób uczestniczących w Forum, które odbyło się w szwajcarskim Davos. Wśród wykradzionych danych były m.in. należące do Billa Clintona, byłego prezydenta USA, Billa Gatesa, szefa Microsoftu, oraz polskich przedstawicieli rządu i biznesmenów uczestniczących w tym spotkaniu.

"Wszystko jest teraz w rękach sprawiedliwości i czekamy na to, co się stanie" - skomentowała fakt aresztowania rzeczniczka Forum.

***

Hakerzy spenetrowali serwery Światowego Forum Gospodarczego w Davos


TOP 200