Spóźnione Windows XP

Premiera Windows XP może zostać opóźniona o kilka miesięcy - twierdzą analitycy.

Opóźnienia w pracach nad nowym systemem operacyjnym Microsoftu - Windows XP - mogą spowodować, że pojawi się on na rynku dopiero za kilka miesięcy. Dotąd amerykański gigant software'owy nie przedstawił konkretnej daty wprowadzenia XP do sprzedaży.

Wiceprezes firmy badawczej Giga Information Group, Rob Enderle, przewiduje, że system zacznie być dystrybuowany do producentów komputerów w sierpniu, a nie jak poprzednio oczekiwano w czerwcu. Spowoduje to, że większość z nich będzie mogła rozpocząć sprzedaż komputerów z preinstalowanym WinXP dopiero po świętach Bożego Narodzenia. Zważywszy na fakt, że właśnie w tym okresie sprzedaje się najwięcej komputerów przeznaczonych dla klientów indywidualnych, opóźnienie to może okazać się dużym problemem dla producentów zestawów komputerowych.

Zobacz również:

  • Snowflake Data Cloud Summit już w przyszłym tygodniu
  • Spadek sprzedaży pecetów

Przedstawiciele Microsoftu twierdzą, że opóźnienie w pracach nad Windows XP spowodowane jest dbałością o jakość nowego systemu. Należy jednak pamiętać, że podobnie tłumaczono większość dotychczasowych opóźnień premier produktów Microsoftu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200