Spotify uruchamia audiobooki

Spotify dodaje obsługę audiobooków dla swoich subskrybentów. Niestety usługa nie działa najlepiej

Spotify postanowiło rozszerzyć swoją działalność. Największy portal streamingowy z muzyką najpierw zaoferował dostęp do podcastów, a teraz uruchomił platformę dla audiobooków.

Spotify Audiobooks
Źródło: Spotify.com

Spotify Audiobooks

Źródło: Spotify.com

W listopadzie zeszłego roku Spotify dokonało akwizycji firmy Findaway, która zajmuje się produkcją audiobooków. Z ówczesnych informacji prasowych wynikało, że Spotify może pokusić się o tworzenie własnych audiobooków i stworzenie konkurencji dla Audible od Amazonu.

Zobacz również:

  • Spotify zapowiada znowu podwyżki
  • Ponad pół miliona kont Roku w niebezpieczeństwie po ataku

W praktyce Spotify nie podążyło drogą największego sklepu internetowego na świecie. Firma zaoferowała możliwość zakupu audiobooków, które nie są nagrane przez Spotify. Wybór jest niewielki, a na dodatek usługa jest ograniczona regionalnie. Aktualnie audiobooków na Spotify mogą słuchać jedynie subskrybenci ze Stanów Zjednoczonych. Każdy zakupiony tytuł staje się również dostępny do pobrania w trybie offline.

Spotify oferuje możliwość odtwarzania audiobooków w kilku różnych prędkościach. W oficjalnych oświadczeniach wydanych dla amerykańskiej prasy przekazano, że w audiobookach aktualnie nie znajdziemy żadnych reklam.

Co istotne Spotify nie pozwala na kupowanie audiobooków bezpośrednio w aplikacji. Zakupu dokonuje się na stronie Spotify. Dopiero po zakupie audiobooka przez stronę jest on zapisywany na koncie Spotify.

Spotify nie przygotowało również żadnych dodatkowych ofert dla subskrybentów Spotify Premium.

Średnia cena audiobooka na Spotify waha się w okolicach od 20 do nawet ponad 30 dolarów.

Firma zamierza w przyszłości rozbudowywać usługę audiobooków.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200