Spotify sprzymierzyło się z Robloxem

Spotify weszło do wirtualnej rzeczywistości

Spotify sprzymierzyło się z Robloxem

Źródło: Spotify

Wczoraj zaprezentowano Spotify Island – wirtualny świat (metaversum), gdzie fani i artyści z całego świata mogą spędzać czas i odkrywać krainę dźwięków, zadań i ekskluzywnych gadżetów.

Tym samym Spotify stało pierwszą marką muzyczną obecną na Roblox, wirtualnym świecie, w którym użytkownicy mogą tworzyć gry i dzielić się doświadczeniami z przyjaciółmi. Fani mogą spotykać się na wyspie i wspólnie tworzyć nowe dźwięki, spędzać czas w cyfrowych przestrzeniach i uzyskać dostęp do ekskluzywnych wirtualnych gadżetów.

Zobacz również:

  • Spotify zapowiada znowu podwyżki

Użytkownicy Roblox mogą spotykać się z artystami, wykonywać interaktywne zadania i odblokowywać ekskluzywne materiały. Gracze mogą tworzyć własną muzykę i poznawać dźwięki na wirtualnych stacjach beatmakerów, obsługiwanych przez Soundtrap. Na wyspie na każdym kroku będą pojawiać się inne muzyczne niespodzianki do odkrycia przez uważnych użytkowników. Użytkownicy mogą nawet wspiąć się na szczyt „The Charts”, zbierając punkty. Można też zbierać ikonę „Lubię to” w kształcie serca, którą będzie można wymienić na gadżety. Dzięki tym rzeczom fani będą mogli wejść w interakcję z marką w zupełnie nowy sposób.

Z głównej wyspy Spotify gracze będą mogli przenieść się na wyspy tematyczne - miejsca wypełnione ekskluzywną zawartością, interakcjami z artystami i mini-zadaniami tematycznymi, przeznaczonymizarówno dla superfanów, jak i ciekawskich odkrywców. Pierwszym tematycznym doświadczeniem jest K-Park, czyli hołd dla wszystkiego, co związane z K-Popem. K-Park pojawi się późną wiosną tego roku i da fanom możliwość interakcji z artystami Stray Kids i SUNMI.

Dzięki Spotify Island stwarzamy artystom możliwość łatwego kontaktu z fanami i współpracy ze Spotify przy tworzeniu wirtualnego towaru w grze. Część zysków ze sprzedaży Spotify trafi bezpośrednio do artystów. W najbliższych miesiącach będziemy współpracować z artystami, aby stworzyć więcej takich możliwości.

Wyspa Spotify na Robloxie jest dostępna pod tym linkiem.

Źródło: Spotify

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200