Spotify się ugina - platforma streamingowa zaoferuje AirPlay 2

Posiadacze sprzętu Apple będą mogli skorzystać z protokołu AirPlay 2. Niestety Spotify bagatelizuje wsparcie dla głośników HomePod.

Spotify jest w chwili obecnej największym serwisem streamingowym na świecie. Szwedzka firma jest rozpoznawalna na całym świecie. Niestety dla szwedzkiego giganta bardzo duża część użytkowników Spotify posiada sprzęt firmy Apple, a sam gigant z Cupertino posiada własną usługę streamingową - Apple Music, która depcze po piętach Spotify.

Spotify ze zmianami dla użytkowników sprzętu Apple
Źródło: Spotify.com

Spotify ze zmianami dla użytkowników sprzętu Apple

Źródło: Spotify.com

Szwedzki gigant streamingowy ociąga się z wdrożeniem obsługi głośników HomePod i HomePod mini ze swoją aplikacją pomimo, że posiada taką możliwość od 2020 roku.

Zobacz również:

  • Spotify zaczyna zwalniać pracowników
  • Warner Bros Discovery rezygnuje z nazwy HBO
  • To nowe narzędzie AI zamienia tekst na muzykę

W rezultacie odtwarzana muzyka poprzez Spotify na głośnikach HomePod nie może być sterowana z wykorzystaniem asystenta głosowego Siri.

Na oficjalnej stronie Spotify można znaleźć post ze skargami użytkowników. Zgromadził on już ponad 5800 głosów za dodaniem obsługi głośników HomePod do aplikacji Siri. Spotify odmówiło integracji pomimo udostępnienia przez Apple wszystkich niezbędnych narzędzi programistycznych w 2020 roku.

W 2019 roku Spotify oskarżył Apple o antykonkurencyjne zachowanie w skardze złożonej w UE. Wraz ze skargą, Spotify uruchomiło stronę internetową "Time to Play Fair", która wymienia rzekome przykłady nieuczciwych praktyk Apple, w tym uniemożliwienie Spotify natywnego wsparcia HomePod. Mimo to, prawie trzy lata od momentu, w którym Spotify mogło zaoferować wsparcie dla głośników HomePod bez żadnych dalszych działań ze strony Apple, nadal tego nie zrobiło.

Firma ociąga się również z wprowadzeniem usługi AirPlay 2 wprowadzonej na rynek w 2018 roku. Aplikacja Spotify w dalszym ciągu wykorzystuje protokół AirPlay pierwszej generacji.

Spotify obiecuje wsparcie dla AirPlay 2 od co najmniej 2021 roku. Aktualnie Spotify nie przekazuje żadnych dat, ale informuje, że prace nad implementacją AirPlay 2 trwają.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200