Spółka Sinersio Polska podpisała z NASK umowę o wartości 4,3 mln zł

Wczoraj w siedzibie NASK-PIB podpisano umowę, na mocy której operator data center Sinersio Polska dostarczy NASK usługi kolokacyjne na potrzeby budowy węzłów sieci, które powstaną w ramach rządowego programu Ministerstwa Cyfryzacji „Ogólnopolska Sieć Edukacyjna” (OSE). Celem projektu jest podłączenie wszystkich szkół w Polsce do bezpiecznego i bezpłatnego internetu.

NASK wybrał Sinersio Data Center (Centrum Przetwarzania Danych) do realizacji swojego projektu w jednym z 16 miast wojewódzkich (Zielona Góra), ze względu na wysoki poziom przygotowania obiektu do świadczenia tak kluczowej usługi, wdrożone procedury bezpieczeństwa oraz gwarancję dostępności i ciągłości działania. Ze szczegółami projektu OSE można się zapoznać tutaj.

W województwie lubuskim tylko Sinersio Polska była gotowa świadczyć usługi na poziomie, którego wymaga projekt NASK. Obiekt został oddany do użytku w 2013 roku i od tego momentu stanowi jeden ze strategicznych punktów na mapie polskich ośrodków przetwarzania danych.

Zobacz również:

Podpisana umowa obowiązywać będzie przez najbliższe 10 lat. Jej wartość opiewa na kwotę blisko 4,3 milionów złotych. Realizacja projektu rozpocznie się w trzecim kwartale 2019 roku.

OSE to projekt wieloletni na skalę ogólnopolską. Przystępując do jego realizacji dokonaliśmy dokładnej analizy potencjału i możliwości polskich Centrów Przetwarzania Danych. W naszym kraju znajduje się już wiele firm świadczących takie usługi, ale poza Warszawą tylko nieliczne spełniają nasze wysokie wymagania. Podejmując decyzję o wyborze dostawcy, braliśmy pod uwagę stopień trudności projektu, odpowiedzialność za jego prawidłową realizację i oczekiwania jakim musimy sprostać przez najbliższe 10 lat. Jesteśmy przekonani, że wybrana firma znakomicie wywiąże się z zadań, realizowanych w tak strategicznym dla państwa projekcie”, mówi Wojciech Racięcki, Dyrektor Pionu Sieci Edukacyjnych NASK.

Natomiast Tomasz Stępski (prezes Sinersio Polska Sp. z o.o) tak skomentował podpisanie umowy: „Dostęp do szybkiego i niezawodnego internetu dla szkół, zapewnia uczniom możliwość korzystania z informacji i materiałów, dzięki którym będą rozwijać swoje umiejętności i pogłębiać zainteresowania. Cieszymy się, że możemy być częścią tego istotnego w skali kraju projektu. Niezmiernie ważne jest dla nas, że operator projektu OSE, dostrzegając nasz profesjonalizm, zdecydował się na usługę kolokacji w naszym data center. Przed nami 10 lat współpracy z NASK i wspólnej odpowiedzialności za wysoką jakość usługi, świadczonej na rzecz polskich szkół”.


TOP 200