Spółka SAP-a i Intela kończy działalność

Panadesic, firma oferująca kompleksowe rozwiązania detalicznego handlu elektronicznego, nie osiągała zadowalających wyników sprzedaży.

Panadesic, wspólne przedsięwzięcie niemieckiego SAP-a i Intela, kończy swoja działalność. Firma poinformowała, że zmuszona została do likwidacji z powodu słabych wyników sprzedaży i niskiego popytu na jej usługi handlu elektronicznego przeznaczonego na rynek business-to-consumer.

Panadesic została założona w 1997 r. i miała zajmować się dostarczaniem kompleksowych rozwiązań handlu elektronicznego dla firm, które miały wykorzystywać je w obsłudze klientów detalicznych przez Internet. W ciągu trzech lat spółka założyła biura w Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji. W sumie zdobyła ok. 100 klientów.

Część z ok. 400. pracowników zostanie zwolnionych, inni mają pomóc klientom spółki w zachowaniu funkcjonalności ich systemów. Nie podano jak długo Panadesic zamierza jeszcze prowadzić działalność.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200