Spółka Nowy Styl postawiła na platformę IBM LinuxONE

IBM poinformował o ciekawym wdrożeniu IT bazującym na jego technologii. Chodzi o polską spółkę Nowy Styl (grupa meblarska oferująca wyposażenie biur, centrów konferencyjnych, stadionów itp. obiektów), która postanowiła scentralizować swoje systemy informatyczne, wykorzystując do tego celu platformę IBM LinuxONE.

IBM

Zakłady produkcyjne spółki zlokalizowane są w Polsce, Niemczech, Francji, Szwajcarii, Rosji, Ukrainie i Turcji. Wśród nowych wyzwań, przed jakimi stanął ostatnio Nowy Styl, znalazły się przede wszystkim wymogi w zakresie bezpieczeństwa danych, standaryzacji automatyzacji produkcji oraz usprawnienie logistyki i operacji finansowych.

W związku z tym spółka postanowiła zainwestować w infrastrukturę IBM LinuxONE (platforma obliczeniowa klasy enterprise, zaprojektowaną z myślą o średnich i dużych przedsiębiorstwach. W skład platformy wchodzi sprzęt, oprogramowanie i usługi), systemy dyskowe IBM FlashSystem 5100 oraz w topologię wysokiej dostępności - HyperSwap, która gwarantuje dostęp do danych i do całej infrastruktury IT na poziomie 99,999%.

Zobacz również:

  • Trzy lata nowego iMaca, a większego AiO nadal nie pokazano
  • SUSE udostępniło kolejną wersję systemu SLES 15

Projekt integracji głównych obszarów firmy przy użyciu IBM LinuxONE obejmie w sumie 2500 użytkowników. Nowy system usprawni pracę finansistów, logistyków, projektantów nowych wzorów, korzystających z systemów graficznych do generowania dokumentacji rysunków i struktur. IBM LinuxONE umożliwi też centralizację systemu ERP.

„Jesteśmy pod wrażeniem szybkości z jaką IBM LinuxONE skraca czas odpowiedzi systemu głównego i ułatwia dostęp do danych przedsiębiorstwa zbieranych w czasie rzeczywistym. Możliwości maszyny w tym zakresie są niewiarygodnie duże”, mówi Piotr Ziemiański (Z-ca Dyrektora IT ds. Infrastruktury i Wsparcia, Nowy Styl).

Z kolei Jarosław Szymczuk (Dyrektor Generalny, IBM Polska i Kraje Bałtyckie) komentuje, „Nowy Styl to firma, która skutecznie realizuje strategię wzrostu na globalnych rynkach, wyprzedzając potrzeby swoich klientów. Wybór superszybkiej, otwartej technologii IBM LinuxONE i IBM Storage jeszcze bardziej przyśpieszy dalszy, dynamiczny rozwój technologiczny całej organizacji”.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200