Spółka LTTS otworzyła w Krakowie centrum badawczo-rozwojowe

Indyjska firma LTTS (L&T Technology Services) otworzyła w Polsce centrum badawczo-rozwojowe. Jest zlokalizowane w Krakowie i będzie obsługiwać klientów z całego świata, rozwijając i testując różnego rodzaju cyfrowe urządzenia typu embedded (wbudowane).

Grafika: Jack Moreh/freerangestock

Będą to rozwiązania klasy Hi-Tech osadzane w urządzeniach mobilnych, stosowane przede wszystkim przez przemysł samochodowy. Centrum jest logicznym rozszerzeniem podobnych ośrodków badawczo-rozwojowych funkcjonujących w Monachium, Göteborgu i w Jerozolimie.

LTTS informuje, że planuje zatrudnić docelowo w ciągi najbliższych trzech lat co najmniej 300 inżynierów. Firma będzie również wykorzystywać swój ośrodek GEA (Global Engineering Academy; Akademia Inżynierii Globalnej), aby umożliwić pracownikom przekwalifikowywać się i podnosić swoją wiedzę i kompetencje oraz dostosowywać je do wymagań stawianych przez jej klientów.

Zobacz również:

  • Cyberobrona? Mamy w planach

W dalszej perspektywie LTTS chce również nawiązać współpracę z różnymi ośrodkami naukowymi w Polsce, wymieniając takie placówki tego typu, jak AGH w Krakowie czy Politechnika Krakowska. Komentując otwarcie centrum Abhishek Sinha (dyrektor operacyjny i członek zarządu L&T Technology Services) powiedział:

„Powołując do życia to centrum dążymy do tego, aby nasi klienci w Europie i Ameryce Północnej korzystali z wieloletniego doświadczenia naszej firmy w zakresie inżynierii cyfrowych, ze szczególnym uwzględnieniem technologii wbudowanych. Jednocześnie chcielibyśmy wyrazić naszą wdzięczność za wszelkie wsparcie, jakie otrzymaliśmy od polskich instytucji rządowych i lokalnych władz Krakowa”.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200