Spin przejdzie pod kontrolę Prokomu

Prokom Software za blisko 135 mln zł odkupi od szwajcarskiej firmy Nihonswi AG udziały stanowiące 51,1% kapitału zakładowego spółki Spin.

Prokom Software przejmie od szwajcarskiej firmy Nihonswi AG udziały stanowiące ponad 51% kapitału zakładowego spółki Spin. Na podstawie zawartej między stronami umowy Prokom za 112,15 mln zł kupił 54 udziały katowickiej spółki oraz nabył opcję objęcia 4 udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym Spina, która powinna zostać wykonana do dnia 19 listopada 2002 roku. Ponadto strony zobowiązały się do zawarcia umowy, na podstawie której za 22,3 mln zł Nihonswi AG zbędzie na rzecz Prokomu kolejne 11 udziałów w katowickim Spinie.

Nabyte przez Prokom udziały stanowić będą 51,11% kapitału zakładowego spółki Spin. "Transakcja będzie opłacona ze środków własnych Prokom Software SA pochodzących z emisji obligacji zamiennych i stanowić będzie długoterminową lokatę kapitałową spółki" - podał Prokom w komunikacie.

Zobacz również:

  • Wyższy poziom ochrony danych przekłada się na przychody
  • Google Meet stawia na większe możliwości streamingu

Spółka Spin specjalizuje się w dostawach rozwiązań informatycznych dla sektora telekomunikacyjnego. Spółka jest m.in. dostawcą systemów billingowych dla Telekomunikacji Polskiej SA. Prokom zamierza wykorzystać potencjał i doświadczenia spółki również w projektach wspomagających zarządzanie w służbie zdrowia.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200