SpaceX zwolniło pracowników potępiających działania Muska

Według dyrektor operacyjnej SpaceX otwarty list potępiający Elona Muska sprawił, że inni pracownicy "czują się niekomfortowo, są zastraszani i nękani".

Sprawy ze SpaceX oraz publicznymi wpisami założyciela przedsiębiorstwa - Elona Muska - ciąg dalszy. Po przekazaniu listu otwartego napisanego przez pracowników przedsiębiorstwa, głos w sprawie ponownie zabrała dyrektor operacyjna - Gwynee Shotwell.

Kapsuła opracowana przez SpaceX
Źródło: spacex.com

Kapsuła opracowana przez SpaceX

Źródło: spacex.com

SpaceX w czwartek - 16 czerwca 2022 roku zwolniło pracowników, którzy byli zaangażowani w stworzenie otwartego listu krytykującego zachowanie Elona Muska w mediach społecznościowych.

Zobacz również:

Informacja została przekazana przez trzech pracowników SpaceX zaangażowanych w sprawę.

W mailu do The New York Times Gwynn Shotwell poinformowała o przeprowadzeniu wewnętrznego śledztwa w organizacji i "zwolnieniu kilku pracowników związanych z powstałym listem".

W oświadczeniu dyrektor operacyjna SpaceX dodała:

List, sprawił, że pracownicy czuli się niekomfortowo, byli zastraszani i nękani i/lub źli, ponieważ list wywierał na nich presję, aby podpisali się pod czymś, co nie odzwierciedlało ich poglądów. Mamy zbyt wiele krytycznej pracy do wykonania i nie ma potrzeby na tego rodzaju nadmierny aktywizm

.

W chwili obecnej nie wiadomo ilu pracowników zwolniono z firmy. Rzecznik prasowy SpaceX - James Gleeson - nie odpowiedział na pytania The New York Times.

List otwarty został wystosowany po nagłośnionych ostatnio oskarżeniach o niewłaściwe traktowanie przez Elona Muska w związku z jego kontrowersyjnym przejęciem Twittera. W czwartek - 16 czerwca - Musk po raz pierwszy od przejęcia Twittera zwrócił się do jego pracowników podczas wideokonferencji, odpowiadając na ich pytania.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200