SpaceX ze zgodą na testów lot statku kosmicznego

Federalna Administracja Lotnictwa wydała zgodę na testowy lot statku kosmicznego produkowanego przez SpaceX. Gdzie Elon Musk będzie testował swój sprzęt?

Firma Elona Muska odpowiedzialna za segment kosmiczny ma powody do świętowania. SpaceX zdobyło właśnie zgodę Federalnej Administracji Lotnictwa na lot testowy swojego statku kosmicznego. Była to ostatnia przeszkoda przed przeprowadzeniem testów, które planowane są na tydzień 17-23 kwietnia 2023 roku.

SpaceX może testować rakietę Starship
Źródło: spacex.com

SpaceX może testować rakietę Starship

Źródło: spacex.com

Statek kosmiczny Starship będzie testowany w Texasie. SpaceX wydało oficjalne oświadczenie prasowe z tej okazji. Firma poinformowała, że ich największa i najpotężniejsza rakieta może odbyć loty testowe już od poniedziałku - 17 kwietnia bieżącego roku.

Zobacz również:

  • Po raz pierwszy człowiekowi wszczepiono do mózgu implant, który pozwoli mu komunikować się za pomocą myśli ze światem zewnętrznym
  • Elon Musk chwali się wynikami Neuralinka. Ale jednego nie mówi

Na pokładzie rakiety o długości 120 metrów nie znajdą się ludzie, ani satelity. SpaceX przeprowadzi test techniczny, którego celem jest wysłanie statku kosmicznego z Texasu do Hawajów. Booster zasilający rakietę Starship zostanie wyrzucony do Zatoki Meksykańskiej. Sam statek spadnie do Pacyfiku. W tej próbie SpaceX nie planuje odzyskania rakiety poprzez próbę lądowania.

Starship to pierwszy statek firmy SpaceX wyprodukowany ze stali nierdzewnej. Za napęd odpowiedzialne są silniki zasilane metanem.

Federalna Administracja Lotnictwa potwierdziła zgodność firmy SpaceX z wszystkimi wymaganiami - w tym dotyczącymi bezpieczeństwa oraz ochrony środowiska. Wydana licencja jest ważna przez pięć lat.

Musk przewiduje wykorzystanie Starships do wysyłania ludzi na Księżyc i Marsa. Firma współpracuję z NASA, celem wysyłki astronautów na księżyc już w 2025 roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200