Sourcefire zapowiada na przyszły rok Next-Generation FireWall

Sourcefire (producent rozwiązań bezpieczeństwa opartych na oprogramowaniu open source) informuje, że w połowie 2011 r. zaprezentuje zapory kolejnej generacji NGFW (Next-Generation FireWall), obsługujące w ramach jednego systemu wiele technologii: firewall/VPN, Intrusion Prevention, Web URL i antywirus.

Według producenta, NGFW (zapora kolejnej generacji) to taka zapora, które oferuje oprócz mechanizmów do filtrowania pakietów, przepływających przez określony port, również dodatkowe opcje, takie jak IPS (ochrona przed włamaniami). Wszystkie oferowane przez firewall mechanizmy ochrony będą zintegrowane.

Sourcefire (znana z rozwiązań opartych na oprogramowaniu open source Snort) zamierza wprowadzić na rynek w przyszłym roku całą gamę rozwiązań typu "stateful packet-filtering" i "application-control firewalls", które będą przetwarzać pakiety z szybkością od 10 Mb/s do 10 Gb/s. Wszystkie urządzenia będą też chronić sieci przed wirusami i oferować funkcje białych oraz czarnych list.

Zobacz również:

  • Minister Cyfryzacji ostrzegł przed rosyjskimi cyberatakami na polską infrastrukturę

W opinii analityków, każdy dostawca zapór, który chce w przyszłym roku przetrwać na rynku, musi wprowadzić do swojej oferty rozwiązania typu NGFW. Dotyczy to szczególnie produktów typu enterprise. Małe i średnie firmy mogą się jeszcze zadowolić prostymi zaporami. Duże przedsiębiorstwa będą na pewno poszukiwać rozwiązań typu NGFW.

Wiele wskazuje więc na to, że rozwiązania NGFW Sourcefire będą w przyszłym roku konkurować na rynku z podobnymi produktami oferowanymi przez takich potentatów, jak Palo Alto Networks, Juniper, Check Point czy Cisco, który zamierza jeszcze w tym roku wprowadzić do swojego rozwiązania Adaptive Security Appliance 5585-X funkcję IPS.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200