Sophos uaktualnia zestaw ochronny punktów końcowych sieci

Spółka udostępniła nową wersję oprogramowania antywirusowego do ochrony punktów końcowych, które zawiera ulepszone sposoby wykrywania zagrożeń i mechanizmy administrowania.

Endpoint Security and Control 7.0 pozwala na zastosowanie do ochrony przed zagrożeniami, zarówno na pecetach lokalnych jak i mobilnych laptopach, jednego agenta programowego. Wersja ta uzupełnia dotychczasowe funkcje antywirusowe o automatyczne zarządzanie ochroną komputerów Windows, Mac i Linux, zintegrowane zapobieganie wtargnięciom i łatwiejszą kontrolę nad nieautoryzowanymi aplikacjami.

Nowe wydanie to zintegrowany produkt, który zawiera funkcje antywirusowe i antyspyware, monitoruje podejrzane zachowania użytkowników oraz chroni przed instalacją nieautoryzowanych aplikacji, takich jak oprogramowanie VoIP czy komunikatora, gry komputerowe itp. Wszystkie te funkcje wykonywane są w jednym skanowaniu systemu.

Jednolita polityka bezpieczeństwa może być egzekwowana na platformach Windows, Mac i Linux za pośrednictwem Enterprise Console, która także umożliwia blokowanie instalacji niepożądanego oprogramowania. Wersja 7.0 synchronizuje się z Active Directory w celu automatycznego wymuszania polityki bezpieczeństwa podczas podłączania nowych komputerów do sieci.

Zestaw zawiera także technologię ochrony przez zagrożeniami 'dnia zerowego', która wykrywa podejrzane pliki zanim dopuści je do sieci i zapobiega przepełnieniom bufora.

Endpoint Security and Control 7.0, zawierający antywirus, zaporę ogniową, ochronę urządzeń mobilnych, konsolę, kontrolę aplikacji i hostowe zapobieganie wtargnięciom kosztuje ok. 29 USD za użytkownika rocznie (500 do 999 stanowisk).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200