Sony prezentuje swój pomysł na inteligentne oświetlenie

Sony planuje tworzyć własne akcesoria z segmentu smart home. Inteligentne oświetlenie będzie pełnić rolę huba, który pozwoli kontrolować różne sprzęty w mieszkaniu użytkownika.

Smart home w dobie rozwoju Internetu rzeczy zaczyna mieć coraz większe znaczenie. Kolejne firmy prezentują swoje rozwiązania, które mają ułatwić konsumentom obsługę niepodpiętych dotychczas urządzeń elektronicznych znajdujących się w domu.

Sony zaprezentowało właśnie swoją "inteligentną żarówkę". Nowe oświetlenie nazwane Multifunctional Light, co można przetłumaczyć jako wielofunkcyjne światło, może stać się centrum smart home.

Sprzęt zadebiutuje w Japonii w pierwszej połowie tego roku. Żarówkę będzie można zdalnie kontrolować za pomocą aplikacji na smartfonie. W żarówce Multifunctional Light znajdą się czujniki temperatury i wilgoci, które będą mogły sterować klimatyzacją w domu.

Dzięki czujnikom wykrywającym obecność ludzi w pomieszczeniu żarówka będzie mogła włączyć telewizor. Wbudowany mikrofon pozwoli i głośnik pozwoli wykorzystać Multifunctional Light od Sony jako domofon.

Jak na razie Sony nie podzieliło się informacjami na temat tego, jak konkretnie będzie działać ich nowe urządzenie oraz z jakimi produktami będzie kompatybilne. Najprawdopodobniej żarówka będzie tylko jedną częścią zestawu.

Po zakupie Multifunctional Light pozostałe sprzęty elektroniczne w domu trzeba będzie wyposażyć w dodatkowe moduły przygotowane przez Sony. Nie wiadomo też, czy w przyszłości produkt zadebiutuje na innych rynkach.

Początkowo dystrybucja będzie prowadzona na terenie Japonii. Możliwe, że jeśli inteligentna żarówka okaże się w rodzimym kraju producenta sukcesem, to doczekamy się jej premiery w Stanach Zjednoczonych i Europie, w tym w Polsce.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200