Sony pokazuje PSP2

Anonimowi informatorzy donoszą, że w trakcie zakończonego niedawno Tokyo Game Show, Sony - za zamkniętymi drzwiami - pokazywało kolejną generację swojej przenośnej konsoli - PSP. Co o niej wiemy?

Z niepotwierdzonych informacji wynika, że PlayStation Portable będzie odrobinę większe od swojego starszego rodzeństwa. Sony ponoć zamierza wykorzystać w nim ekran o cal większy od tego, który już znamy. Firma mówi też, że wyświetla on obraz w jakości "HD".

Na tylnej obudowie urządzenia miałby się natomiast znaleźć gładzik przypominający wyglądem dużego trackpada. Niestety, nikt w chwili obecnej nie potrafi powiedzieć jakie konkretnie funkcje miałby on pełnić w grach i czy takie akurat rozwiązanie jest wygodne dla użytkowników konsoli.

Zobacz również:

  • Sony wkracza w kosmos

Anonimowi informatorzy twierdzą również, że urządzenie zostanie wyposażone w dwie gałki analogowe, dzięki czemu sterowanie w grach przypominać ma to, które znamy ze stacjonarnych konsol Sony. Wall Street Journal dodaje jeszcze, że PSP2 być może będzie wielofunkcyjną maszyną przypominającą netbooka skrzyżowanego z konsolą do gier i czytnikiem e-booków.

Testowe wersje konsoli ponoć są już w rękach deweloperów. Tymczasem Sony ponoć pracuje nad zmniejszeniem ilości ciepła wydzielanego przez maszynę, a jednocześnie próbuje zwiększyć jej moc i zapewnić zadowalającą żywotność baterii.

Według wstępnych informacji PSP 2 miałoby trafić do sklepów (prawdopodobnie najpierw w Japonii) w okolicach jesieni przyszłego roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200