Sony: najmniejszy notebook

Vaio UX50 - to nazwa najmniejszego komputera z serii Vaio, zaprezentowanego właśnie przez koncern Sony. Urządzenie jest niewiele większe od książki i waży ok. 0,5 kg. Wyposażono je w dotykowy wyświetlacz, wysuwaną klawiaturę QWERTY oraz system Windows XP.

Przedstawiciele Sony mówią, że jest to najmniejszy jak do tej pory komputer z serii Vaio - jego rozmiary to zaledwie 150 x 32 x 95 mm, zaś waga - 520 g. Urządzenie ma pojawić się w sklepach w połowie bieżącego roku.

Sony: najmniejszy notebook

Sony Vaio UX50

Mininotebook standardowo wyposażony będzie w 2,5-calowy dysk twardy o pojemności 30 GB - choć Sony pracuje już nad modelem, w którym zastosowany ma zostać dysk wykorzystujący moduły pamięci flash (dzięki temu urządzenie będzie bardziej odporne na wstrząsy i mniej "prądożerne").

Sony: najmniejszy notebook

Sony Vaio UX50 z wysuniętą klawiaturą.

"Sercem" komputera będzie platforma Intel Core Solo U1300 (z procesorem taktowanym zegarem 1,06 GHz), zaś konfigurację uzupełnią: 512 MB pamięci RAM, bezprzewodowa karta sieciowa, moduł Bluetooth, wbudowana kamera internetowa oraz czytnik linii papilarnych. Cenę komputera ustalono na 1,8 tys. USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200