Sony: dwie nowe drukarki foto

Firma Sony zaprezentowała dwa nowe modele drukarek fotograficznych - PictureStation DPP-FP55 i DPPFP35. Obie zostały wyposażone w technologię termosublimacyjną (dye-sublimation) oraz obsługę standardu PictBridge.

Sony PictureStation DPP-FP55 i DPPFP35 wyposażone zostały w technologię termosublimacyjną, umożliwiająca drukowanie zdjęć wysokiej jakości. Opiera się ona na odwzorowaniu trzech kolorów (po 256 odcieni w każdym) i generuje wydruki o rozdzielczości 300 dpi przy zachowaniu 16,7 mln kolorów na punkt. Zapewnia ponadto (w przeciwieństwie do drukarek atramentowych) nanoszenie na wydruk ciągłej warstwy barwnika. Drukowane zdjęcia formatu pocztówkowego (10 x 15 cm) charakteryzują się dużą trwałością, którą gwarantuje pokrycie ich laminatem w technologii SuperCoat 2, co uodparnia je na wodę, ciepło, działanie światła i ślady palców. Urządzenia są ponadto zgodne ze standardem PictBridge, zapewniającym obsługę bezpośrednio z kompatybilnego z nim cyfrowego aparatu fotograficznego. Oczywiście potrafią się też komunikować z komputerem za pomocą interfejsu USB.

Sony: dwie nowe drukarki foto

SONY PictureStation DPP-FP55

Rozmiary modelu DPP-FP55 to 175 x 60 x 137 mm, zaś jego waga - 1,1 kg. Drukarka wyposażona została w 2-calowy kolorowy wyświetlacz TFT umożliwiający edycję zdjęć przed wydrukiem. Urządzenie oferuje m.in. możliwość usunięcia efektu czerwonych oczu, kadrowania, obracania oraz regulowania ostrości, kontrastu i jasności. Zastosowano w nim ponadto funkcję Multi-photo, pozwalającą na stworzenie kompozycji składającej się z 16 zdjęć (maksymalnie) oraz możliwość (dzięki wbudowanemu slotowi) wydruku bezpośrednio z kart pamięci MS, MSDuo i SD.

Sony: dwie nowe drukarki foto

SONY PictureStation DPP-FP35

Model DPP-FP55 jest nieco uboższy od poprzednika oraz (przy tych samych wymiarach) nieco lżejszy (1 kg). Urządzenie nie posiada wyświetlacza, funkcji edycji zdjęć oraz nie dysponuje gniazdem kart pamięci flash.

Oba urządzenia wykorzystują przygotowane przez firmę pakiety nośników fotograficznych 10 x 15 cm. Do wyboru są trzy: SVM-F40P, SVM-F80P i SVM-F120P pozwalające na wydruk odpowiednio 40, 80 i 120 odbitek. Ponadto w każdym pakiecie znajduje się 1, 2 lub 3 kasetki barwiące.

SONY DPP-FP55 powinien pojawić się w sprzedaży w lipcu w cenie 150 USD natomiast model DPP-FP55 trafi na rynek w sierpniu i będzie kosztował 100 USD.

Więcej informacji na temat nowych drukarek znaleźć można na stronie Sony.


TOP 200