Sony Vaio - obraz przede wszystkim

W najnowszej rodzinie przenośnych i stacjonarnych komputerów Sony Vaio, oprócz napędów optycznych Blu-ray znajdą zastosowanie także karty graficzne NVidii. Sony kusi więc zarówno fanów dbających o wysoką jakość odtwarzanych na komputerze filmów, jak i amatorów komputerowych gier.

W komputerze stacjonarnym Vaio RC znajdzie się procesor graficzny NVidia GeForce 7600 GT, natomiast laptop Vaio AR zostanie wyposażony w mobilny układ graficzny GeForce Go 7600.

Sony Vaio - obraz przede wszystkim

Notebook Sony Vaio AR

Wspomniane układy grafiki obsługują technologię PureVideo HD - zapewnia ona sprzętową akcelerację dekodowania filmów w formatach H.264, VC-1, WMV i MPEG-2 (dzięki temu zmniejsza się obciążenie procesora i silnika 3D, a co za tym idzie, można pozwolić sobie na uruchomienie kilku aplikacji jednocześnie, spada też zużycie energii).

Zobacz również:

  • Pamięci GDDR7 pojawią się na rynku w 2025 roku
  • Platforma tej firmy jest najlepsza w szkoleniu modeli językowych AI

Zachęcamy do zapoznania się także z testami kart graficznych - ATI Radeon X1800 GTO vs GeForce 7600 GT" oraz "Tylko u nas! GeForce 7900/7600 - szybciej i jednocześnie taniej!"

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200