Sony Ericsson przedstawia dwa smartfony Xperia Mini

Producent telefonów zaprezentował Xperię Mini i Xperię Mini Pro. Smartfony te działają pod kontrolą systemu Android 2.3 Gingerbread. Nowe urządzenia Sony Ericssona są zintegrowane z serwisem Facebook i mogą kręcić filmy w rozdzielczości HD.

Nowe smartfony z systemem Android są wyposażone w procesory Snapdragon o częstotliwości 1GHz oraz 512 MB RAM. Oba będą sprzedawane z 2 GB kartą microSD, a obsłużą karty do 32 GB. Posiadają 5 Mpix aparaty z możliwością kręcenia filmów HD 720p. Sony Ericsson podaje, że Xperia Mini jest najmniejszym smartfonem nagrywającym w HD.

Producent podał na blogu, że zróżnicowana rodzina telefonów Xperia ma oferować wybór najbardziej rozrywkowych smartfonów. Oba telefony będą dostępne globalnie. Na wybranych rynkach pojawią się w lipcu. Ceny nie są jeszcze znane.

Obie Xperie Mini mają 3-calowy ekran dotykowy z systemem Bravia Engine. Wersja Pro posiada dodatkowo wysuwaną klawiaturę QWERTY. Ma też fabrycznie wgrany pakiet OfficeSuite i program antywirusowy McAfee. Wyposażona jest także w funkcję Exchange ActivSync usprawniającą korzystanie z poczty e-mail.

Nowe telefony Xperia Mini zostały też zintegrowane z Facebookiem. Dzięki temu serwis społecznościowy jest w nich dostępny bezpośrednio z najczęściej używanych obszarów telefonu takich jak galeria zdjęć, odtwarzacz muzyczny, książka adresowa i kalendarz.

Rozmiary Xperii Mini Pro to 92 x 53 x 18 mm, gdy jest zamknięta. Waży natomiast 136 gramów. Xperia Mini jest nieco mniejsza - ma 88 x 52 x 16 mm i waży 94 gramy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200