SonicMQ wersji 6.0

Firma Sonic Software, należąca do Progress Software Corporation, wprowadziła na rynek nową wersję systemu messagingu dla przedsiębiorstw - SonicMQ 6.0.

System wykorzystuje architekturę Sonic Continuous Availability Architecture (CAA), dzięki której możliwe jest skrócenie czasu niezbędnego do zapewnienia normalnego funkcjonowania systemu messagingu po awarii sprzętu, oprogramowania lub sieci.

SonicMQ 6.0 zapewnia rozwiązanie oparte na oprogramowaniu w konfiguracji standardowej, które wykorzystuje mechanizm replikacji między dwoma serwerami, eliminując jednocześnie potrzebę zastosowania specjalistycznego sprzętu czy oprogramowania do wykrywania uszkodzeń i dysków lustrzanych (nadmiarowych).

Rozwiązanie oferuje m.in.:

* Przełączanie awaryjne 'na gorąco' - transakcje są doprowadzane do końca, bez konieczności ich odwoływania lub odtwarzania.

* Gwarantowaną jakość usług (Quality of Service) przesyłania komunikatów – replikacja komunikatów w czasie rzeczywistym nie dopuszcza do przechwycenia komunikatów, ich dublowania lub odbierania w niewłaściwej kolejności.

* W wersji standardowej SonicMQ oferuje opartą na oprogramowaniu konfigurację par komponentów głównych i drugorzędnych, która nie wymaga wyspecjalizowanego sprzętu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200