Sonic ESB 7.0

Sonic Software, firma należąca do Progress Software, udostępniła nową wersję produktu Sonic ESB, stanowiącego podstawę rozwiązań składających się na infrastrukturę przeznaczoną do budowy i eksploatacji systemów opartych na architekturze SOA.

Sonic ESB 7.0 wyposażono w zestaw narzędzi deweloperskich wykorzystujących środowisku Eclipse, przeznaczonych do szybkiego modelowania, konfigurowania, testowania oraz wdrażania rozwiązań SOA. Nowością w Sonic ESB 7.0 jest także implementacja standardów związanych z Web services.

Sonic Workbench 7.0, zrealizowany w środowisku Eclipse, to zintegrowany zestaw narzędzi do budowy rozwiązań w architekturze SOA. Zapewnia on możliwość modelowania procesów za pomocą narzędzi wizualnych, projektowanie i kontrolę konfiguracji, testowanie i debugowania oaz wspomaganie w tworzeniu środowisk wdrożeniowych SOA.

W Sonic ESB 7.0 zaimplementowano standardy Web services - WS-ReliableMessaging, WS-Addressing, WS-Security i WS-Policy - umożliwiające bezpieczną i niezawodną wymianę danych między usługami w systemach o znaczeniu krytycznym.

Ochronę rozproszonych systemów w architekturze SOA przed skutkami awarii łączności zapewnia architektura CAA (Continuous Availability Architecture). Dodatkową cechą Sonic ESB 7.0 jest rozszerzenie zakresu działania architektury CAA na środowiska o dużej przepustowości. Funkcja CAA Fast-Forward to technologia pozwalająca wyeliminować wąskie gardło, jakim jest zapis na dyskach.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200