Solemis i MacroSoft będą partnerami

MacroSoft, na podstawie umowy z Solemis Group, wraz z własnymi systemami ERP będzie oferował aplikacje business intelligence firmy Prophix.

Wspólna oferta ma być skierowana głównie do średnich firm, które osiągają obroty powyżej 20 mln zł. Prophix, oprogramowanie wspomagające procesy budżetowania i kontrolingu, zostanie zintegrowane z pakietem SKID MacroSoftu. Firmy w ramach umowy partnerskiej chcą pozyskiwać kilkunastu klientów rocznie na system Prophix.

"Od ubiegłego roku zapowiadaliśmy poszerzenie oferty o narzędzia BI. Pilotażowo wdrożyliśmy nawet autorskie rozwiązanie tego typu u jednego z klientów z Pomorza. Ostatecznie zdecydowaliśmy się jednak sięgnąć po gotowe oprogramowanie klasy business intelligence dostępne na rynku. Wybór padł na system Prophix, m.in. ze względu na najlepsze dostosowanie do potencjalnych potrzeb naszych klientów" - mówi Piotr Stalęga z MacroSoftu.

Solemis jest partnerem kanadyjskiej firmy Prophix Software od połowy 2005 roku. Porozumienie z MacroSoftem to pierwsza duża umowa partnerska dotycząca sprzedaży narzędzi Prophix. Oprogramowanie to - wraz z duńskim systemem do analizy danych Targit - stanowi trzon obecnej oferty Solemis Group.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200