Sojusz HP i Deloitte&Touche

Firmy zawarły globalne porozumienie w zakresie wspólnego oferowania produktów i usług IT. Pomyślne zakończenie planowanej na rynku konsolidacji może ponadto sprawić, że HP będzie trzecim dostawcą usług IT po IBM Global Services i EDS.

Obecne porozumienie pomiędzy HP i Deloitte Consulting dotyczy oprogramowania do zarządzania cyklem życia produktów Netaction. Będzie ono oferowane klientom Deloitte z sektora produkcyjnego, wśród których są m.in. Brother Industries, Cargill i samo HP. Deloitte będzie zapewniał usługi konsultacyjne oraz wdrożeniowe, w ramach porozumienia o wspólnym marketingu i sprzedaży. Porozumienie przełożyło się już, w opinii dyrektora działu oprogramowania HP, na zawarcie wielomilionowych umów z takimi firmami jak Nestle czy Wrigleys.

To najnowszy ruch, w ramach strategii HP budowania bazy partnerów wśród firm konsultingowych IT. W czerwcu ub. roku firma poinformowała o zawarciu aliansu z PwC Consulting w zakresie usług dla sektora lotniczego. Obecnie konkuruje w nim m.in. z IBM Global Services i EDS, które wspólnie mają ok. 20% rynku. W maju 2001 firma rozszerzyła ponadto porozumienie z Accenture, podpisane trzy lata wcześniej. Ramię usługowe HP znacznie wzmocniło też przejęcie w listopadzie 2001 bankrutującej firmy Comdisco.

Zobacz również:

  • Google i NIST uruchomią produkcję procesorów kolejnej generacji

Firma jest ponadto w trakcie negocjowania przejęcia Compaq Global Services. Łącznie, w przypadku przeprowadzenia takiej konsolidacji, usługi HP powinny być warte rocznie 14 mld USD (według danych z 2000). Tym samym firma będzie zajmować trzecie miejsce za IBM GS i EDS na światowym rynku usług IT. HP nie ma kolejnych planów po akwizycji CGS, zamierza natomiast poszerzać partnerską współpracę z integratorami obejmując kolejne rynki. Obecnie prowadzi m.in. rozmowy z Deloitte w sprawie poszerzenia partnerstwa na rynek ubezpieczeń i outsourcingu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200