Software z NBP

Ośrodek obliczeniowy NBP w Zielonej Górze oferuje bankom następujące programy na PC dla systemu operacyjnego MS-DOC (w wersji 3.30 i następnych):

Ośrodek obliczeniowy NBP w Zielonej Górze oferuje bankom następujące programy na PC dla systemu operacyjnego MS-DOC (w wersji 3.30 i następnych):

Skarbiec. Program do ewidencji skarbcowych znaków pieniężnych, znaków wartościowych, walut, bonów, czeków itp. Możliwe jest zdefiniowanie własnych ewidencji i ich struktury, a także określenie dokładności danych.

Monety numizmatyczne. Program służy do ewidencji monet numizmatycznych (srebrnych i złotych, próbnych i obiegowych). Liczba monet, różnych ewidencji i kontrahentów nie jest ograniczona. Ewidencje są prowadzone wg wartości nominalnych i cen sprzedaży. Program rejestruje obroty, aktualizuje stany i generuje dokumenty na ekran lub drukarkę. Zapamiętywana jest historia stanów oraz obroty. Możliwe jest przeszacowanie oraz wyliczenie jego skutków.

Zastrzeżenia. Program umożliwia sprawdzanie zastrzeżeń czeków (bankierskich, podróżniczych, euroczeków, gotówkowych, rozrachunkowych, z kont osobistych itd.) oraz banknotów obcych walut i polskich złotych. Sprawdzanie może być wg serii i numerów lub wg klucza alfabetycznego. Program przekazuje dane o zastrzeżeniach do sieci użytkowników.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200