Software AG też ma już narzędzie do analizy Big Data w czasie rzeczywistym - na rynek wchodzi Intelligent Business Operations Platform

Software AG postanowiło podłączyć się pod trend Internetu Rzeczy i zaoferować platformę do analizy generowanych w ten sposób danych.

Rozwój Internetu Rzeczy (IoT) ma szansę stać się niedługo trendem numer 1. Już teraz najpoważniejsi rynkowi gracze zastanawiają się jak wyciąć z tego tortu choć kawałek dla siebie, albo przynajmniej zarobić na jego tworzeniu. Firma Software AG postanowiło pójść w nieco innym kierunku i podłączyć się pod ten trend, prezentując podczas targów CeBIT 2014 w Hanowerze platformę do analizy danych generowanych przez wspomniane "rzeczy", składające się na IoT.

Intelligent Business Operations Platform (IBOP) to rozwiązanie typu in-memory, służące do błyskawicznej analizy gigantycznych pakietów danych. Producent zaprezentował na swoim stanowisku działanie systemu, na przykładzie danych otrzymywanych z okularów Google Glass.

Zobacz również:

  • Microsoft integruje Bing z generatorem obrazów DALL-E

John Bates z odpowiedzialny za projekt stwierdził, że w przypadku IBOP więcej oznacza lepiej. Im więcej bowiem danych ze współpracujących ze sobą urządzeń tym bogatszą cyfrową tożsamość można uzyskać. Takie prywatne chmury zawierające morze powiązanych danych można efektywnie analizować, używając inteligentnych filtrów. To natomiast, jak twierdzi Bates umożliwia natychmiastowe reagowanie tak na potrzeby indywidualnych klientów jak i ważne wydarzenia o większej skali. Kluczem jest możliwość uzyskania odzewu w czasie rzeczywistym.

Przedstawiciel Software AG przyznaje, że w IBOP znajdują się elementy pozyskane wraz z zakupem takich firm jak Terracotta, Apama, JackBe, czy My-Channel. Jak pokazuje przykład SAPa, dobrze przemyślane zakupy mogą znacznie przyśpieszyć rozwój nowych technologii, albo nawet wyciągnąć firmę z marazmu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200