Software AG ma miliard euro na przejęcia

Niewykluczone, że już w przyszłym roku firma Software AG ogłosi zamiar nabycia kolejnej dużej firmy z branży IT. Niemiecki koncern na ten cel może potencjalnie przeznaczyć środki o wartości nawet miliarda euro. W obszarze zainteresowania władz Software AG leżeć mają m.in. dostawcy technologii cloud computing oraz narzędzi pozwalających przetwarzać duże wolumeny danych.

Cytowany przez agencję Reuters Arnd Zinnhardt, dyrektor finansowy firmy Software AG podkreśla, że koncern jest w stanie przeznaczyć nawet miliard euro na realizację transakcji, która pozwoliłaby rozszerzyć ofertę. Według niego trwają już wstępne analizy rynkowe. Potencjalna transakcja miałaby pozwolić na poszerzenie oferty Software AG w zakresie technologii cloud computing i rozwiązań analityki biznesowej. Władze Software AG nie wykluczają, że taka transakcja nastąpi w przyszłym roku.

Najdroższym do tej pory zakupem Software AG było przejęcie firmy IDS Scheer. Warta niemal 500 mln euro transakcja została sfinalizowana w 2009 roku. Zakup IDS Scheer miał pozwolić m.in. na wzmocnienie pozycji Software AG w segmencie rozwiązań wspierających modelowanie i zarządzanie procesami biznesowymi. Obecnie rozwiązania nabyte wraz z IDS Scheer stanowią uzupełnienie rozwiązań integracyjnych linii webMethods.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200