Software AG buduje sieć partnerów

Do uruchomionego przez producenta programu Dynamiczny Partner przystępują już pierwsze firmy. Przedstawiciele Software AG zapewniają, że jeszcze w czerwcu zostaną podpisane kolejne umowy z polskimi partnerami.

Software AG zamierza rozwinąć sieć dystrybucji w Polsce. "Do końca br. chcemy pozyskać kilkunastu partnerów, którzy będą sprzedawać nasze produkty i produkty kilku partnerów, wykorzystujących nasze technologie jako platformę dla swoich rozwiązań" - mówi Andrzej Nojszewski, dyrektor generalny Software AG Polska. W najbliższym czasie Software AG Polska podpisze również umowę z firmą, która będzie dystrybuować jej produkty. Zmiana strategii sprzedaży z bezpośredniej na pośrednią została wymuszona przez zmianę charakterystyki produktów. "Dotychczas były one adresowane do największych firm, mających komputery typu mainframe. Tamino to produkt w pewnym sensie masowy" - dodaje.

W maju niemiecka firma uruchomiła globalny program pod nazwą "Dynamiczny Partner". Pierwszym jego uczestnikiem w Polsce została firma DDC znana z wdrożenia systemu monitorowania produkcji w Daewoo-FSO czy realizacji projektu informatycznego dla Automarket.pl. Przedstawiciele Software AG zapewniają, że do końca czerwca zostanie podpisanych kilka kolejnych umów.

Zobacz również:

  • Apple rozważa rezygnację z chińskiego poddostawcy podzespołów
  • Polska technologia 5G idzie w świat

W ramach programu firma będzie oferować telefoniczne wsparcie techniczne oraz dostęp do dokumentacji oprogramowania i innych baz wiedzy w stworzonym przez Software AG portalu. Producent będzie także zapewniać doradztwo z zakresu sprzedaży i marketingu oraz odpowiednie szkolenia.

Koszt uczestnictwa w programie wynosi 3000 euro rocznie. W ramach opłaty firmy otrzymują licencję na użytkowanie Tamino XML Developer. Do inicjatywy Dynamiczny Partner mogą przystąpić firmy, które co najmniej 30% przychodów uzyskują z wdrożeń i integracji systemów informatycznych. Wymogiem jest także zatrudnienie co najmniej jednego specjalisty od rozwiązań Software AG, który ukończył szkolenie w zakresie technologii Tamino XML.

Partnerem Software AG Polska w zakresie szkoleń jest Altkom Akademia. Obecnie oferowane są trzy kursy dotyczące technologii niemieckiej firmy. Według jej przedstawicieli wkrótce oferta zostanie rozszerzona. Altkom Akademia będzie również wydawać certyfikaty dla specjalistów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]eygsgroup.com

TOP 200